2018-03-04 19:05:00

Liga Mistrzów: Motor Zaporoże żegna się z rozgrywkami. Skjern i Montpellier grają dalej

Zespoły, które wygrały grupy C i D, czyli Montpellier i Skjern awansowały do fazy TOP 16 Ligi Mistrzów.

Duński Skjern rywalizował z Motorem Zaporoże. W pierwszym spotkaniu zespół trenera Patryka Rombla wygrał różnicą dwóch bramek. W rewanżu mistrzowie Ukrainy na początku mogli mieć nadzieję na korzystny wynik, jednak od stanu 11:11 gospodarze zaczęli grać o wiele lepiej i po pierwszej połowie prowadzili pięcioma bramkami.

Po przerwie Motor miał sporo okazji do odrobienia strat, ale nie udało mu się to. Ukraińcy w drugiej połowie zmarnowali siedem karnych (a w całym meczu rzucili jedną siódemkę na dziewięć prób). Bohaterem Skjernu został więc serbski bramkarz Tibor Ivanisević. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył reprezentant Polski - Paweł Paczkowski.

W drugim spotkaniu nie było już takich emocji. Montpellier miał sporą przewagę po pierwszym spotkaniu. W rewanżu we Francji niespodzianki nie było i choć pod koniec spotkania Hiszpanie zmniejszyli straty to awans Montpellier nie był zagrożony.