2016-10-08 19:27:00

Górnik dobrze zaczyna udział w Pucharze EHF

Od pewnego zwycięstwa zaczęli zmagania w Pucharze EHF szczypiorniści Górnika. Zabrzanie pokonali przed własną publicznością mistrza Grecji Grecja A.C.C. Filippos Verias 30:17, do przerwy prowadząc 16:12.

Pierwsza połowa spotkania była w miarę wyrównana, jednak od początku zaznaczyła się przewaga gospodarzy. Po pierwszej części Górnik prowadził 16:12.

Po wznowieniu gry przewaga Zabrzan powoli rosła i stało się jasne, że zespół Mariusza Jurasika tego meczu nie tylko nie przegra, ale i pewnie wygra. W drugiej rundzie Pucharu EHF rywalizacja toczy się w dwumeczu. Górnik i grecki klub doszły do porozumienia i na jej mocy oba mecze miały zostać rozegrane w Zabrzu. W sobotę Górnik grał jako gospodarz. W niedzielę także zagra u siebie... ale tym razem w roli gościa.

Górnik wygrał ostatecznie 30:17. I jest w bardzo dobrej sytuacji przed drugim spotkaniem, które rozpocznie się w niedzielę, 9 października o godzinie 17.

Górnik Zabrze - A.C. Filippos Verias 30:17 (16:12)