2018-03-03 19:30:00

Cztery punkty jadą do Gdańska! Wybrzeże lepsze od Piotrkowianina

To spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie. Piotrkowianin liczył na udany rewanż, ale tak się nie stało. Po pierwszej połowie był remis, ale ostatecznie Wybrzeże wygrało 25:21.

Obie drużny rozpoczęły dość nerwowo. Wynik meczu w 3. minucie otworzył Wojciech Prymlewicz. Bardzo słabo wyglądał początek meczu w wykonaniu Piotrkowianina. Wybrzeże w 10. minucie wygrywało 4:0, a o czas poprosił Dmytro Zinchuk. Dopiero po rozmowie z trenerem padła pierwsza bramka dla gospodarzy, a jej autorem był Marcin Tórz. Ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego musiała odrabiać straty i po skutecznej kontrze zbliżyli się do rywala na dwa trafienia.

Gdańszczanie zdobyli kolejne dwie bramki, ale wtedy serię trzech skutecznych rzutów zanotowali gospodarze. Spotkanie znacznie się wyrównało. Można było zauważyć, że Piotrkowianin w końcu złapał swój rytm gry. O czym świadczy po wynik 12:12 po pierwszej połowie.

Po przerwie już w 35. minucie podopieczni Marcina Lijewskiego zbudowali trzy bramki przewagi. Na wynik 17:14 na korzyść Wybrzeże o czas zażądał szkoleniowiec Piotrkowianina. I po chwili zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego zniwelowali różnicę. Emocji nie brakowało w końcówce. Dziesięć minut przed zakończeniem meczu gospodarze przegrywali 20:21 i wszystko jeszcze było możliwe. Jednak ostatnie minuty należały do Wybrzeża. Łukasz Rogulski przypieczętował zwycięstwo swojej ekipy. Świetny mecz rozegrał Damian Kostrzewa, który zdobył jedenaście bramek dla Wybrzeża.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Wybrzeże Gdańsk 21:25 (12:12)