2018-02-28 19:57:00
Redakcja

Puchar Polski: Wybrzeże przegrało u siebie z Gwardią Opole

Zawodnicy Gwardii wygrali na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk 30:25, do przerwy prowadząc 17:13. Opolanie tym samym zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

Gwardia udanie weszła w to spotkanie i szybko prowadziła 4:0. Wybrzeże się jednak nie poddawało i zaczęło odrabiać straty, a w 18. minucie Damian Kostrzewa doprowadził do remisu po 10.

Gwardia jednak dobrze zareagowała na taki obrót spraw i rzuciła dwie bramki z rzędu, a ostatecznie po pierwszej połowie prowadziła 17:13.

Po przerwie zespół Rafała Kuptela kontrolował boiskowe wydarzenia. Wybrzeże było w stanie odrobić straty jedynie do czterech bramek. To było jednak za mało na dobrze dysponowaną Gwardię, która dzięki tej wygranej awansowała do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski.

Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 25:30 (13:17)