2018-02-27 21:02:00
Redakcja

Puchar Polski: Energa MKS Kalisz lepsza od KPR-u Legionowo

Zawodnicy Energii MKS Kalisz awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski po tym jak pokonali na wyjeździe KPR Legionowo 23:18.

W sobotę w meczu PGNiG Superligi z Sandrą SPA Pogoń Szczecin kaliszanie pozwolili sobie rzucić w pierwszej połowie trzy bramki. Teraz w Legionowie KPR zanotował dwa razy więcej trafień, a więc sześć.

W 13. minucie gospodarze prowadzili 4:3, a chwilę później kaliszanie wyrównali. I był to ostatni pozytywny wynik dla KPR-u. Później na boisku rządzili i dzielili podopieczni trenera Pawła Ruska, a ich prowadzenie ani przez moment nie było zagrożone.

Dzięki temu zwycięstwo Energa MKS Kalisz awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Wcześniej do tej fazy weszły już zespoły Azotów Puławy oraz Zagłębia Lubin.

KPR Legionowo - Energa MKS Kalisz 18:23 (6:10)