2018-02-23 22:25:00

Puchar Polski: Zagłębie lepsze od Chrobrego. Lubinianie w ćwierćfinale

Znamy drugiego ćwierćfinalistę Pucharu Polski. Została nim ekipa Zagłębia Lubin, która pokonała przed własną publicznością Chrobrego Głogów 31:24.

Goście tylko na samym początku mogli liczyć na korzystny wynik w tym spotkaniu. Zespół Jarosława Cieślikowskiego prowadził 1:0, 2:1 i 3:2. Ostatni korzystny wynik dla Chrobrego był w 11. minucie przy stanie 5:5. Później mniejszą lub większą przewagę miało Zagłębie. Głogowianie pod koniec pierwszej połowy zmniejszyli jeszcze straty do jednej bramki, ale później zwycięstwo "Miedziowych" nie było już zagrożone. Po przerwie zespół trenera Bartłomieja Jaszki prowadził już nawet dziesięcioma bramkami.

Zagłębie jest drugą drużyną, która zapewniła sobie awans do ćwierćfinału. Wcześniej tej sztuki dokonały Azoty Puławy. Pozostałe mecze 1/8 finału Pucharu Polski rozegrane zostaną do połowy marca.

Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 31:24 (17:14)