2016-10-05 19:58:00

Hit dla Orlen Wisły!!! Górnik wygrał zgodnie z planem

Za nami dwa kolejne mecze szóstej kolejki PGNiG Superligi. W najciekawiej zapowiadającym się meczu Orlen Wisła Płock pokonała Azoty. Pewne zwycięstwo nad Stalą Mielec odniósł Górnik Zabrze.

Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy 29:24 (14:14)

To spotkanie zapowiadało się jako hit kolejki i jeden z najciekawszych meczów rundy w PGNiG Superlidze. Zmierzyły się ze sobą dwie niepokonane ekipy. Faworytem była Orlen Wisła, ale Azoty nie ukrywają, że w tym roku mierzą w srebrny medal. Jednak nim się mecz zaczął na dobre, to już w 9. minucie gospodarze wygrywali 9:2. Nafciarze grali dobrze w obronie, a dzięki temu wyprowadzali szybkie kontry. Cztery kolejne bramki padły łupem Azotów i znów mogły mieć nadzieję na odrobienie strat. I tak też się stało, bo w 27. minucie był remis po 12. Po pierwszej połowie było 14:14.

Chwilę po wznowieniu gry Bartosz Jurecki wyprowadził Azoty Puławy na pierwsze prowadzenie w tym meczu. Później jednak Nafciarze odskoczyli na dwa trafienia i cały czas utrzymywali przewagę. Azoty pomimo wielu prób nie były w stanie doprowadzić do remisu. Dobrze spisywał się Adam Morawski, ale równie udane interwencje notował Wadim Bogdanow. Końcowe minuty należały dla Nafciarzy, którzy pokonali Azoty .

Górnik Zabrze - Stal Mielec 27:21 (13:10)

Początek tego spotkania był wyrównany. Dopiero z czasem Górnik zbudował sobie nieznaczną przewagę i po pierwszej połowie zabrzanie wygrywali 13:10. Po przerwie Górnik kontrolował przebieg meczu i powiększał przewagę. Ostatecznie podopieczni Mariusza Jurasika wygrali