2018-02-18 18:30:00

NMC Górnik Zabrze pokonuje Pogoń! Tomczak poprowadził kolegów do zwycięstwa

Niedzielna rywalizacja z zaległej 19. kolejki PGNiG Superligi zakończyła się zwycięstwem NMC Górnika Zabrze. Zabrzanie pokonali Sandrę SPA Pogoń Szczecin 30:21. Świetny występ zanotował Bartłomiej Tomczak, który zdobył aż 7 bramek.

Spotkanie rozpoczęło się od rzutu karnego, którego skutecznym egzekutorem był Bartłomiej Tomczak. Skrzydłowy śląskiej drużyny był prawdziwym wodzem zabrzan - w ciągu piętnastu minut 5 z 7 ich bramek zdobył właśnie Tomczak. Gospodarze od samego początku zdołali wypracować sobie wysoką przewagę nad rywalami. Kilka skutecznych obron zanotowali zarówno bramkarze Górnika, jak i Pogoni. Zawodnicy ze Szczecina popełniali jednak wiele błędów i wiele razy tracili szansę na zdobycie gola. Po dwudziestu minutach gry błędy wkradły się także w szeregi zabrzan. "Portowcy" korzystali z nadarzających się okazji i próbowali zmniejszyć dystans, jaki dzielił ich od przeciwników. Ostatecznie wynik nieco chaotycznej pierwszej połowy ustalił Tomczak, który wykorzystał rzut z siedmiu metrów. "Górnicy" prowadzili 15:11.

Na początku drugiej odsłony zawodnicy Pogoni zdobyli dwa trafienia z rzędu. Znów obie drużyny zaczęły popełniać błędy, jednak lepiej poradzili sobie szczypiorniści z Zabrza, którzy szybko trafiali do bramki rywali i w 40. minucie prowadzili już 21:15. Coraz większe problemy ze skutecznym rzutem mieli szczecinianie, co było skrzętnie wykorzystywane przez podopiecznych Rastislava Trtika. Na kilka minut przed końcem spotkania zastój dopadł także ekipę Górnika Zabrze, jednak ich rywale nie potrafili tego wykorzystać. Było już praktycznie pewne, że podopieczni Piotra Frelka nie odniosą zwycięstwa. Triumfatorami zostali zabrzanie, którzy pokonali szczecinian 30:21.

Z dobrej strony zaprezentował się nowy nabytek Górnika - skrzydłowy Jan Czuwara. Świetny występ zanotował także Mateusz Kornecki. Najskuteczniejszym zawodnikiem "Portowców" był Mateusz Zaremba. Na wyróżnienie zasługuje oczywiście Bartłomiej Tomczak, który zdobył 7 bramek.

NMC Górnik Zabrze - Sandra SPA Pogoń Szczecin 30:21 (15:11)