2018-02-17 18:25:00

Ciekawy mecz w Kwidzynie. Wysoka porażka MMTS-u

Podopieczni Macieja Mroczkowskiego walczyli do samego końca, ale ostatecznie musieli uznać wyższość opolan. Gwardia wygrała w Kwidzynie 34:26.

Wynik meczu w Kwidzynie otworzył Adrian Nogowski, ale szybko odpowiedzieli opolanie. Początek spotkania jednak należał do Gwardii, która już w 6. minucie wyszła na dwubramkowe prowadzenie (3:1). Spotkanie rozgrywało się w szybkim tempie.

MMTS nie odpuszczał i cały czas gonił przeciwnika. W 17. minucie ponownie Adrian Nogowski pokonał bramkarza gości i w Kwidzynie był remis 10:10. Gospodarze po chwili zanotowali przestój w ataku, który wykorzystali podopieczni Rafała Kuptela. Gwardia zdobyła cztery oczka z rzędu, na co natychmiast zareagował trener Maciej Mroczkowski prosząc o czas. Wskazówki szkoleniowca nie pomogły drużynie, bo po przerwie koleje na trafienia zdobyła ekipa z Opola.

W końcowych minutach dobrze w bramce spisywał się Krzysztof Szczecina. Dzięki jego interwencjom MMTS konsekwentnie odrabiał straty i ostatecznie po trzydziestu minutach kwidzynianie przegrywali 15:18.

Po zmianie stron już w 35. minucie gospodarze zbliżyli się do rywali na dwie bramki (18:20). A po kolejnej stracie piłki przez gości MMTS złapał oczko kontaktowe. Mecz jeszcze bardziej się wyrównał. Na wynik 21:23 o chwilę przerwy poprosił trener Gwardii.

W 45. minucie opolanie ponownie wypracowali trzy trafienia przewagi. Dziesięć minut przed zakończeniem MMTS popełnił kilka błędów, które skutecznie wykorzystali przeciwnicy. Gwardia pewnie pokonała gospodarzy i zgarnęła komplet punktów.

MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole 26:34 (15:18)