2018-02-10 20:45:00
Redakcja

Kolejne zwycięstwo Gwardii

Dobrze na początku roku radzi sobie Gwardia Opole. Tym razem podopieczni Rafała Kuptela ograli przed własną publicznością Spójnię Gdynia 33:24, do przerwy prowadząc 17:13.

Jednak to spotkanie miało wiele oblicz. Od początku gospodarze budowali sobie przewagę. Grali oni dobrze i beniaminek PGNiG Superligi miał spore problemy.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili czterema bramkami. W drugiej połowie wydawało się, że spokojnie dopiszą oni sobie kolejne ligowe punkty. Jednak prosto nie było. Opolanom przydarzył się przestój, z czego skrzętnie skorzystali zawodnicy z Trójmiasta i doprowadzili do remisu 20:20.

To jednak podziałało mobilizująco na ekipę Rafała Kuptela, ktora zaczęła grać o wiele lepiej. Na efekty nie trzeba długo czekać. Końcówka spotkania należała do zespołu z Opola, który ostatecznie wygrał różnicą dziewięciu bramek.

Z dobrej strony pokazali się skrzydłowi opolskiego klubu - Patryk Mauer i Michała Lemaniak - obaj zdobyli sześć bramek. Osiem trafień zanotował Rafał Rychlewski ze Spójni.

Gwardia Opole - Spójnia Gdynia 33:24 (17:13)