2018-02-10 17:35:00
Aleksandra Dudek

Wracają nadzieje na awans do kolejnej rundy! Orlen Wisła Płock ograła Ppd Zabrzeb!

Długo musieli czekać na pierwsze zwycięstwo we własnej hali zawodnicy Orlen Wisły w Lidze Mistrzów! "Nafciarze" Ppd Zagrzeb 27:24, do przerwy prowadząc 13:10 i znów może liczyć się w walce o wyjście z grupy.

Wynik spotkania otworzył w 45. sekundzie Igor Vori. W 9. minucie fenomenalna bramką popisał się Tomasz Gębala, rzucając z dziewiątego metra pod poprzeczkę. W 12. minucie z najbliższej odległości kolejną bramkę zdobył młodszy z braci Gębala, wyprowadzajac tym samym swoją drużyną na dwubramkowe prowadzenie.

Rzut karny wykonywany przez Zlatko Horvata w 14. obronił Adam Morawski. Gola dającego czterobramkowa przewagę zdobyl w 25. minucie Sime Ivić. Pierwsza połowa to bardzo dobra gra w obronie Nafciarzy oraz świetnie spisujący się w bramce Morawski. Zawodnicy PPD Zagreb mieli problemy nie tylko ze zdobyciem bramek, ale również z tworzeniem sytuacji rzutowych. Po trzydziestu minutach płocczanie prowadzili 13:10.

Pierwszą bramkę w drugiej części spotkania zdobył Gilberto Duarte. W 35. minucie zaskakującym rzutem z biodra popisał się Marko Tarabochia. W kolejnych minutach Nafciarze grali falami, przez co kwadrans przed końcem meczu przewaga podopiecznych Przybeckiego stopniała do jednej bramki. Obie ekipy zaczęły grać bardzo nerwowo. 10 minut przed ostatnim gwizdkiem w bramce Płocka doszło do zmiany, miejsce Adama Morawskiego zająl Borbely.

W 56. minucie Sime Ivic pięknym lobem pokonal bramkarza PPD Zagreb. Końcówka spotkania to duża niedokładność w grze obu ekip. Mecz zakończył się wynikiem 27:24 na korzyść Orlen Wisły Płock, która wygrala zasłużenie i mogła dopisać na swoje konto kolejne dwa punkty.

Orlen Wisła Płock - RK Ppd Zagrzeb 27:24 (13:10)

Orlen Wisła: Morawski, Wichary, Borbely - Toledo 1, Duarte 4 , T.Gębala 4, Ivić 5, Obradović 1 , Racotea 2, Tarabochia 1, Daszek 3, Ghionea , Krajewski 1, Mihić , M.Gębala 1, Żabić 3.