NMC Górnik wraca do gry, stracie ostatnich drużyn tabel! Zapowiedź niedzielnych meczów PGNiG Superligi

Autor: Ewa Basak, 04-02-2018, 09:00

Czekają nas jeszcze dwa spotkania 20. serii rozgrywek. Do Opola przyjadą zabrzanie, zaś w Szczecinie zagra Spójnia. Czy któryś zespół zrewanżuje się za pierwsze spotkanie?

Arcyciekawie zapowiada się pojedynek w Opolu. Dla NMC Górnika będzie to pierwszy mecz w 2018 w Superlidze. Zawodnicy mieli dużo czasu na regenerację sił, jak zaprezentują się podopieczni Rastislava Trtika?

REKLAMA

We wrześniu pewne zwycięstwo odnieśli zabrzanie. Gwardia będzie chciała się zrewanżować za to spotkanie, ale zadanie jest bardzo trudne. Ekipa Rafała Kuptela ma za sobą ostatnią, bolesną porażkę z Orlen Wisłą, więc zawodnicy chcą poprawić nastroje swoich kibiców. Dla gospodarzy jest to bardzo ważny mecz w kontekście układu tabeli, w której opolanie mają na swoim koncie trzydzieści trzy oczka. A za nimi jest pnący się cały czas w górę MKS Kalisz.

Atutem obu drużyn na pewno są bramkarze. Po stronie Gwardii jest to Adam Malcher, a u Górnika Mateusz Kornecki oraz fenomenalnie broniący podczas mistrzostw Europy w Chorwacji Martin Galia. Który goalkeeper zatrzyma rywala?

Gwardia Opole - NMC Górnik Zabrze, niedziela, godz. 13

Pogoń podejmie beniaminka z Gdyni. To będzie pojedynek ostatnich drużyn tabel. Szczecinianie z dobytkiem piętnastu punktów zajmuje ósme miejsce w grupie pomarańczowej, a Spójnię od siódmej lokaty dzieli cztery oczka. Stawką niedzielnego meczu będą trzy punkty.

W 5. kolejce PGNiG Superligi góra byli gdynianie, którzy wygrali 24:18. A jak będzie tym razem? Trudno jest wskazać faworyta tego spotkania, więc czeka nas interesujący mecz.

"Portowcy" na pewno muszą zwrócić uwagę na Roberta Kamyszka, który zajmuję piątą lokatę w klasyfikacji strzelców rozgrywek. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole Piotra Freleka jest Paweł Krupa, który w siedemnastu meczach zdobył siedemdziesiąt sześć bramek.

Sandra SPA Pogoń Szczecin - Spójnia Gdynia, niedziela, godz. 16

 

REKLAMA

Dodaj komentarz