2016-10-01 18:35:00

Pierwsze punkty Chrobrego. Udany debiut Zinchuka, Piotrków wygrał w Lubinie

Dwa ostatnie mecze piątej kolejki PGNiG Superligi rozegrano w sobotę. W pierwszym z nich Chrobry Głogów wygrał na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk 28:26. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zanotowali także szczypiorniści Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Wybrzeże Gdańsk - Chrobry Głogów 26:28 (15:11)

Po pierwszej połowie Wybrzeże prowadziło 15:11 i wydawało się, że zgarnie komplet punktów. Jednak po przerwie Chrobry, który w tym sezonie jeszcze nie wygrał doprowadził do remisu. Zawodnicy trenera Jarosława Cieślikowskiego wyszli w końcówce na prowadzenie. Jednak 120 sekund przed końcem był remis po 28. Chrobry rzucił bramkę, a gospodarzom zostawało kilkanaście sekund na doprowadzenie do remisu i - co za tym idzie - pierwszej dogrywki w nowej PGNiG Superlidze. Wybrzeże jednak straciło piłkę i bramkę. W konsekwencji przegrało 26:28.

Zagłębie Lubin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:26 (13:13)

To był debiut dla Dmytro Zinchuka, który od poniedziałku pełni funkcję trenera Piotrkowianina. Po wyrównanym początku Zagłębie odskoczyło nawet na trzy bramki, jednak goście w końcówce odrobili straty i po pierwszej połowie był remis 13:13. Po przerwie Piotrkowianin odskoczył na pięć bramek, jednak Piotrkowianin grał w podwójnym osłabieniu. Zagłębie zmniejszyło straty, ale i tak przegrało 24:26.