2018-01-21 19:45:00

Euro 2018: Wielki hit dla Danii! Mistrzowie Olimpijscy lepsi od mistrzów Europy

Bardzo ważne dwa punkty na swoim koncie dopisała reprezentacja Danii. Skandynawowie po zaciętym meczu ograli Niemcy 26:25. Po pierwszej połowie na prowadzeniu 9:8 była ekipa Christiana Prokopa.

Spotkanie to zapowiadało się jako hit. W końcu na przeciwko siebie stanął mistrz Europy z 2016 roku oraz mistrz Igrzysk Olimpijski z Rio de Janeiro. Jednak sam początek meczu lekko rozczarował, bo kibice nie mogli oglądać zbyt dużej liczby bramek, do dziewiątej minuty zobaczyli ich ledwie dwie i to w wykonaniu Duńczyków. Niemcy pierwszy raz pokonali Niklasa Landina w 10. minucie, ale w ciągu kilkudziesięciu sekund trafili dwa razy i doprowadzili do remisu.

To był ciekawy pojedynek ze względu na bramkarzy. Golkiper Niemców - Andreas Wolff i Duńczyków - Niklas Landin grają obecnie w THW Kiel (Wolff od 1 lipca 2019 będzie bronił bramki PGE VIVE Kielce). Pojawiały się medialne spekulacje, że obu panom trudno się współpracuje ze sobą, i między innymi dlatego Wolff ma opuścić zespół popularnych "Zebr".

Chwaląc bramkarzy trzeba też wspomnieć o dobrej grze obronnej obu ekip. Z drugiej strony Duńczycy razili nieskutecznością i nie potrafili dwa razy trafić do pustej bramki, gdy Niemcy wycofywali golkipera, aby zwiększyć liczbę zawodników z pola.

Po przerwie wynik długo oscylował wokół remisu lub na prowadzeniu byli Niemcy. Wszystko zmieniło się w 50. minucie, gdy Rasmus Lauge Schmidt rzucił na 20:18. Trener Niemców zdecydował, że jego zespół będzie grał siódemką w polu, aby odrobić straty Jednak efekt był zupełnie odwrotny, bo Duńczycy przechwycili piłkę, trafili do pustej bramki i odskoczyli na trzy bramki.

Na 180 sekund przed końcem na rzut przez całe boisko zdecydował się Wolff i po tej bramce jego drużyna miała jedno oczko straty do Skandynawów. Mistrzowie Europy z 2016 roku nie wykorzystali jednak tej szansy i przegrali to spotkanie.

Niemcy - Dania 25:26 (9:8)