2018-01-21 08:30:00
Mariusz Krawiec

Euro 2018: Kluczowe spotkania w walce o strefę medalową

Nie zabraknie emocji w kolejnych meczach fazy zasadniczej w grupie II. Zwycięzca starcia Niemcy – Dania bardzo mocno przybliży się do gry w półfinale. Swój udział w tej fazie zainaugurują reprezentacje Macedonii i Hiszpanii.

O 18:15 na parkiet hali w Varaždzinie wybiegną Niemcy i Duńczycy. Naszym zachodnim sąsiadom niewątpliwie brakuje błysku, jakim imponowali na poprzednich ME. Wymęczona wygrana z Czechami stała się faktem, dzięki fantastycznej postawie Andreasa Wolffa w końcówce spotkania - przez ostatnie 13 minut Czesi rzucili zaledwie jedną bramkę. Nie bez kłopotów spotkanie ze Słoweńcami, rozstrzygnęli na swoją korzyść Duńczycy. W ich szeregach przodował Lasse Svan Hansen – autor 11 bramek. Stawka niemiecko-duńskiej potyczki będzie ogromna, bo przegrany ograniczy do minimum swoją szansę na występ w półfinale. Kto wyjdzie z tej batalii zwycięsko?

Nie mniej ciekawie będzie w drugim niedzielnym meczu. Macedonia wraca do gry po czterech dniach przerwy. Niespodziewani triumfatorzy grupy C, udział w fazie zasadniczej zainaugurują meczem z Hiszpanią. Wicemistrzowie Europy po porażce z Danią, nie mogą sobie pozwolić na kolejną wpadkę, jeśli marzą o grze w półfinale. Zadanie jednak nie będzie łatwiejsze, bowiem ekipa z Bałkanów pod wodzą Raula Gonzaleza spisuje się wyśmienicie. Grupa wygrana w cuglach i trzy punkty zabrane do kolejnej fazy mówią same za siebie. Kto zwycięży i zrobi milowy krok w stronę półfinału?