2018-01-17 22:04:00

Euro 2018: To był pojedynek bramkarzy! Mistrzowie olimpijscy za mocni dla Hiszpanii

Od samego początku stracie było bardzo zacięte. Dania chciała wrócić  do dobrej gry i zwycięstw, co się udało. Hiszpania goniła cały mecz wynik, ale ostatecznie musiała uznać wyższość rywali.

Na to spotkanie czekało wielu miłośników piłki ręcznej. Hiszpania wygrała do tej pory wszystkie mecze na Euro w Chorwacji. Dania w ostatnim spotkaniu sensacyjnie przegrała z Czechami 27:28.

W ekipie Jordi Ribera doszło do jednej zmiany. Na pozycji obrotowego z powodu problemów pleców nie mógł zagrać Julen Aguinagalde. Na jego zastępstwo na parkiecie pojawił się Iosu Goni Leoz.

Mecz rozpoczął się od nieudanych akcji obu reprezentacji. Potem rzut Duńczyków wybronił Gonzalo Perez de Vargas, a Hiszpanie stracili piłkę. I przed kolejną szansą na zdobycie bramki stanęli mistrzowie olimpijscy. Dopiero w 4. minucie padło pierwsze trafienie, którego autorem był Mikkel Hansen.

Żadna z drużyn nie była w stanie wyjść w pierwszych minutach na bezpieczne prowadzenie. Bardzo agresywnie w obronie grali zarówno Duńczycy jak i Hiszpanie. W 13. minucie Daniel Dujshebaeva został zatrzymany przez Niklasa Landina Jacobsena. Efekt? Zbudowanie dwóch oczek przewagi przez podopiecznych Nikolaja Jacobsena. Na wynik 10:7 na korzyść reprezentacji Danii o czas poprosił szkoleniowiec wicemistrzów Europy.

Hiszpania musiała gonić wynik, który rywale konsekwentnie podwyższali. Znakomite wejście na parkiet zanotował Jannick Green wybraniając rzut karny. Ekipa Jordi Ribera przełamała swoją niemoc w ataku i po pierwszej połowie dzięki trafieniu Alexa Dujshebaeva przegrywali tylko 13:14.

Po zmianie stron Gonzalo Perez de Vargas obronił rzut przeciwnika, a Alex Dujshebaeva szybko doprowadził do remisu 14:14. Nie trwało to jednak długo, bo już w 35. minucie Dania ponownie zbudowała przewagę 17:14. W drugiej połowie w bramce mistrzów olimpijskich pojawił się Jannick Green.

Wynik Hiszpanów trzymał ichgoalkeeper, który nie dawał się pokonać w bramce. Podopieczni Jordi Ribera starali się odrobić stratę, ale cały utrzymywała różnica trzech oczek. Dania mogła spokojnie budować przewagę, dzięki świetnym obronom Jannicka Greena. Pięć minut przed końcem tablica wyników pokazywała 25:20 dla mistrzów olimpijskich. Najskuteczniejszym zawodnikiem Hiszpanii był rozgrywjący PGE VIVE - Alex Dujshebaev (5 bramek), a w zespole Nikolaja Jacobsena Morten Balling Christensen (7 bramek). Dania wygrała całe spotkanie 25:22.

Hiszpania - Dania 22:25 (13:14)