2018-01-13 21:08:00
Redakcja

Euro 2018: Co za mecz! Macedonia wydarła zwycięstwo

Na takie mecze czeka się podczas Euro! Walka, walka i emocje - tak w skrócie można podsumować pojedynek Słowenii i Macedonii. Ostatecznie Macedończycy wygrali jedną bramką.

Początek tego spotkania należał do Słoweńców, którzy już w 11. minucie prowadzili 5:2. W kolejnych minutach grali konsekwentnie i kontrolowali boiskowe wydarzenia. Jeszcze na kilkadziesiąt sekund przed przerwą zespół Veselina Vujovicia prowadził 11:8. Wtedy to zaczął bronić Borko Ristovski, a bramki zdobyli Kiril Lazarov, Nemanja Pribak i Filip Taleski. Obie drużyny na przerwę schodziły przy remisie.

Macedończycy poszli za ciosem i odskoczyli na trzy bramki. Jednak piłka ręczna byłaby nudna, gdyby nic się w niej nie działo i brakowało zwrotów akcji. Tak też było tym razem. Kwadrans przed ostatnią syreną w meczu był remis 17:17 i wszystko zaczynało się od zera.

Kolejne akcje to wymiana ciosów i gra na zasadzie gol za gol. Po nerwówce i ogromnych emocjach górą byli Macedończycy, którzy wygrali 25:24.

Macedonia - Słowenia 25:24 (11:11)