2018-01-12 19:38:00

Pierwsze zadanie wykonane. Znacznie lepsza druga połowa i jest pewne zwycięstwo Polaków!

W pierwszej połowie Kosowo postawiło trudne warunki Polakom. Po przerwie to nasi reprezentanci przejęli inicjatywę na parkiecie. "Biało-czerwoni" pokonali rywali 30:19.

Przed rozpoczęciem spotkania 30:19Polacy występowali w roli faworyta, ale takiego początku meczu nie spodziewaliśmy się.

Pierwszą bramkę dla "Biało-czerwonych" zdobył Arkadiusz Moryto. Kosowo jest młodą reprezentacją, ale mocno postawiło się podopiecznym Piotra Przybeckiego. W 5. minucie Polacy wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Ale nie trwało to długo, bo rywale szybko odpowiedzieli trafieniem.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Po dziesięciu minutach gry był remis 4:4. Jednak później znacznie lepiej radzili sobie zawodnicy Kosowa. Przeciwnicy Polaków wypracowali dwie bramki przewagi 6:4 i nie zwalniali swojego tempa. Na ten wynik o czas natychmiast poprosił Piotr Przybecki.

Nasza reprezentacja musiała gonić wynik, a coraz swobodniej grało Kosowo. W bramce Adam Morawski zmienił Piotra Wyszomirskiego i od razu notował dobre obrony. W 18. minucie po trafieniu Rafała Przybylskiego był remis 8:8. W końcówce pierwszej połowy nasi szczypiorniści mieli okazję do podwyższenia prowadzenia, ale Polacy oddawali niecelne rzuty. Ostatecznie do przerwy ekipa Piotra Przybeckiego prowadziła tylko jednym oczkiem.

Po zmianie stron Polacy zagrali agresywniej w obronie, co przyczyniło się do popełniania błędów przez Kosowo. "Biało-czerwoni" zdobyli dwie bramki z rzędu i budowali swoja przewagę.

W 41. minucie podopieczni Piotra Przybeckiego wygrywali już 20:15. Przestój w ataku zanotowali rywale, a reprezentacja Polski zaczęła dominować na parkiecie. Kosowo nie mogło znaleźć sposobu na pokonanie Adama Morawskiego.

"Biało-czerwoni" kontrolowali już przebieg spotkania do samego końca. Skutecznością w naszym zespole zachwycił Arkadiusz Moryto, który zdobył dziesięć bramek. Polacy pokonali Kosowo różnicą jedenastu oczek.

Polska - Kosowo 30:19 (13:12)

Polska: Morawski, Wyszomirski - Makowiejew 1, Krajewski, Walczak, Nogowski 3, Genda 1, Syprzak 4, Moryto 10, M. Gębala, Gierak 1, Kriegier, T. Gębala 2, Chrapkowski 1, Przybylski 5, Paczkowski 1