REKLAMA

Kręta droga Polaków do mistrzostw świata. Jak będzie ona wyglądać? (daty, potencjalni rywale)

Autor: Wojciech Staniec, 12-01-2018, 09:28

Trzy mecze, które Polacy rozegrają w Portugalii w turnieju prekwalifikacyjnym rozpoczną drogę "Biało-czerwonych" do mistrzostw świata 2019. Jednak dostać się na ten turniej nie będzie łatwo.

Kosowo, Cypr i Portugalia - to od tych ekip będzie musiała się okazać lepsza reprezentacja Polski w najbliższy weekend. Do kolejnej fazy awansuje tylko jedna drużyna. W sumie rozegranych zostanie sześć takich turniejów.

REKLAMA

Jeżeli Polska awansuje do play-offów to tam czeka ją dwumecz z jednym z uczestników mistrzostw Europy.

Mistrzostwa Świata w 2019 roku zostaną rozegrane w Niemczech i Danii - dlatego te dwie ekipy jako gospodarze są pewne udziału w turnieju. Na mundialu na pewno zobaczymy także obrońcę trofeum - Francję. Dodatkowo stawkę uzupełni najwyżej sklasyfikowana drużyna podczas Euro 2018. 

Europie zostanie więc do dyspozycji dziewięć miejsc w mundialu. I o tym kto zagra w turnieju zdecydują mecze play-off. Kolejną ważną sprawą jest rozstawienie. Rozstawionych będzie dziewięć najlepszych drużyn z Euro, które jednak nie wywalczą awansu bezpośrednio do mundialu. 

Nierozstawione będą trzy najsłabsze ekipy z Euro oraz zwycięzcy turniejów prekwalifikacyjnych (a więc w tym ewentualnie także Polska). 

Wiadomo już, że losowanie par play-offów odbędzie się podczas konferencji prasowej 27 stycznia (jej początek o godzinie 16). Z kolei dwumecze zaplanowano na 8-10 i 12-14 czerwca. W przypadku awansu Polacy pierwszy mecz zagrają u siebie, a drugi na wyjeździe. Zwycięzca play-offów zapewni sobie start w mundialu.

REKLAMA

Dodaj komentarz