REKLAMA

Przed Euro 2018: Przedstawiamy Macedonię

Autor: Wojciech Staniec, 12-01-2018, 08:31

Trudno w Europie znaleźć drugi tak rozkochany w swojej drużynie kraj jak Macedonia. Zespół piłki ręcznej dla obywateli tego państwa jest bardzo ważny i na pewno będą oni liczyli na dobre wyniki podczas Euro.

Macedonia to młode i niezbyt duże państwo, jednak bardzo urokliwe. Kraj ten nie może się pochwalić się zbyt wieloma wybitnymi wynikami sportowymi. Wyjątkiem tutaj jest jednak drużyna piłki ręcznej, która od kilku lat jest groźnym rywalem dla wszystkich.

Jednak droga drużyny z Bałkanów do Euro nie była łatwa. Macedończycy wygrali swoją grupę, jednak na sześć meczów zwyciężyli trzy, dwa przegrali, a raz zremisowali. Z siedmioma punktami o jedno oczko wyprzedzili Czechy i Islandię, a o dwa oczka od Ukrainy.

REKLAMA

Od kwietnia trenerem tej drużyny jest Hiszpan, Raul Gonzalez. Zastąpił on Lino Cervara, który został selekcjonerem gospodarzy turnieju - Chorwatów. Gonzalez to młody i bardzo ambitny trener. Obecnie prowadzi on Vardar Skopje, z którym w 2017 roku wygrał Ligę Mistrzów. Dobra praca w stolicy Macedonii została dostrzeżona przez PSG i od nowego sezonu Gonzalez poprowadzi mistrza Francji.

Największą gwiazdą tej drużyny jest bez wątpienia Kiril Lazarov. Grający na prawym rozegraniu zawodnik ma na swoim koncie występy w FC Barcelonie, Atletico Madryt, czy Veszprem. Latem trafił on do francuskiego HBC Nantes. Lazarov wiele razy zostawał królem strzelców mistrzostw świata, czy to Europy. W swojej karierze zdobył już ponad 1100 bramek w europejskich pucharach!

Jednak Macedończycy mają też innych ciekawych zawodników, jak Dejana Manaskova, który grał w Rhein-Neckar Loewen, a obecnie występuje w Telekomie Veszprem. Borko Ristovski z powodzeniem gra w FC Barcelonie, a Filip Mirkulovski w niemieckiej Bundeslidze. Wielkim talentem jest Filip Taleski, ten grający na lewym rozegraniu zawodników już trafił do niemieckich "Lwów".

Skład Macedonii:

Bramkarze: Borko Ristovski, Nikola Mitrevski, Zlatko Daskalovski

Skrzydłowi: Dejan Manaskov, Goce Georgievski, Martin Popovski, Goce Oljeski

Rozgrywający: Kiril Lazarov, Filip Mirkulowski, Filip Taleski, Filip Lazarov, Nemanja Pribak, Martin Velkovski, Filip Kuzmanovski

Obrotowi: Ace Jonovski, Velko Markovski

Terminarz grupy C:

13 stycznia, godz. 17:15, Niemcy – Czarnogóra  

13 stycznia, godz. 19:30, Macedonia - Słowenia

15 stycznia, godz. 18:10, Słowenia - Niemcy

15 stycznia, godz. 20:30, Czarnogóra - Macedonia

17 stycznia, godz. 18:10, Niemcy – Macedonia,  

17 stycznia, godz. 20:30, Czarnogóra - Słowenia

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Tagi: Macedonia