REKLAMA

Polacy rozpoczynają walkę w eliminacjach! Pierwszym przeciwnikiem Kosowo

Autor: Ewa Basak, 12-01-2018, 08:00

"Biało-czerwoni" od piątku będą grać turniej eliminacyjny do mistrzostw świata 2019. Polaków czekają trzy bardzo ważne mecze. Na początku nasi reprezentanci zmierzą się z Kosowem. Przed nami wiele sportowych emocji!

W Chorwacji właśnie rozpoczynają się mistrzostwa Europy, na których niestety Polaków nie będziemy oglądać. Nasi szczypiorniści w tym czasie będą brać udział w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata 2019 roku. To będą kluczowe spotkania dla dalszej przyszłości męskiej piłki ręcznej.

REKLAMA

W pierwszym dniu turnieju "Biało-czerwoni" zmierzą się z reprezentacją Kosowa. Faworytami tego spotkania jest nasi szczypiorniści, ale na pewno nie mogą oni odpuścić i muszą wyjść na parkiet w pełni skoncentrowani od pierwszych minut pojedynku. To będzie pierwsze w historii spotkanie "Biało-czerwonych" z tą reprezentacja. Czy będzie zwycięstwo?

Podczas przygotowań do właśnie rozpoczynających się kwalifikacji Polacy brali udział w towarzyskich turniejach, w których sprawdzali swoją formę. Jakie są wnioski? Zarówno w Gdańsku na "Pucharze4Narodów" oraz niedawno zakończonym Memoriale Domingo Barcenasa w Hiszpanii bardzo dobrze funkcjonowała defensywa naszych kadrowiczów. W bramce świetnie radzili sobie Piotr Wyszomirski oraz Adam Morawski. Coraz lepiej także wyglądała współpraca z naszymi obrotowymi. Zmartwieniem była ilość popełnianych błędów przez podopiecznych Piotra Przybeckiego. Bezlitośnie wykorzystywali to rywale, a Polacy wtedy nie byli już w stanie wrócić do dobrej gry.

Do Portugalii nasz szkoleniowiec zabrał dziewiętnastu zawodników. Do kadry powrócił Sławomir Szmal, który na najbliższy mecz z Kosowem znalazł się w składzie rezerwowym. Drugim szczypiornistą, który ponowie gra w "Biało-czerwonych" barwach jest Łukasz Gierak. W turnieju w Hiszpanii rozgrywający dobrze radził sobie na boisku i układał naszą grę.

Kosowo jest bardzo młodą reprezentacją. Dopiero od 2015 roku stali się oni pełnoprawnym członkiem Międzynarodowej organizacji Piłki Ręcznej (IHF). Jednym z wyróżniających się zawodników tej reprezentacji jest Valon Dedaj, który podczas eliminacji do Euro 2018 w czterech meczach zdobył siedemnaście bramek. 28 – letni skrzydłowy obecnie występuje w trzeciej lidze szwajcarskiej.

Pojedynek Polska - Kosowo rozpocznie się w piątek, 12 stycznia o godzinie 18:15.

REKLAMA

Dodaj komentarz