REKLAMA

Przed Euro 2018: Przedstawiamy Norwegię

Autor: Mariusz Krawiec, 11-01-2018, 08:58

Jeszcze nie tak dawno Norwegia nie grała na wielkich imprezach, a teraz jest już jednym z faworytów. Młody i ambitny zespół Christiana Berge na pewno będzie chciał namieszać na turnieju w Chorwacji.

Sensacyjni wicemistrzowie świata sprzed roku, tym  razem pojadą na chorwackie Euro jako jedni z faworytów imprezy. Skandynawowie w Chorwacji wystąpią w najmocniejszym zestawieniu. Niespodzianką może być jedynie nieobecność lewoskrzydłowego Eleverum, Andre Lindboe. Brakuje też rutynowego Ole Erevika, którego między słupkami zastapią Espen Christiansen oraz rewelacja ostatnich MŚ, Torbjørn Bergerud, który od następnego sezonu reprezentował będzie barwy Flensburga.  

REKLAMA

Trener Christian Berge z pewnością liczy na drugą linię swojego zespołu. Mózgiem ekipy będzie Sander Sagossen, którego talent eksplodował po transferze do PSG. Lewa strona rozegrania to już piekielnie skuteczni - Espen Lie Hansen i Christian O'Sullivan. Nie inaczej po prawej stronie – w porównaniu z ubiegłorocznymi MŚ do kadry  wraca Harald Reikind. Liderem wśród leworęcznych powinien być jednak zawodnik Veszprem, Kent Robin Tonessen. 

Norwegowie straszą też w pierwszej linii. Niezwykle doświadczony Bjarte Myrhol, mimo 35 lat na karku, wciąż prezentuje wysoką formę w barwach Skjern. Skrzydła zabezpieczają niezawodni Magnus Jondal i Kristian Bjornsen. Co ciekawi, to jedyni gracze na tej pozycji, jakich do Chorwacji zabiera Christian Berge.  

 Reprezentacji Norwegii w ramach przygotowań do startu w mistrzostwach Europy wystąpiła w turnieju Golden League. Co prawda ulegli Francuzom (27:32), jednak rozprawili się z Danią (27:25) oraz Egiptem (31:28) i do Euro przystąpią z dużymi nadziejami.

Kadra Norwegów:  

Bramkarze: Espen Christensen (GWD Minden), Torbjorn Bergerud (TTH Holstebro), Kristian Saeveras (HK Malmoe)

Skrzydłowi: Magnus Jondal (GOG Svendborg), Kristian Bjornsen (Wetzlar)  

Rozgrywający: Goran Sorheim (Drammen HK), Espen Lie Hansen (HC Midtjylland), Christian O'Sullivan (Magdeburg), Sander Sagosen (PSG), Goran Johannessen (GOG Svendborg), Harald Reinkind (Rhein-Neckar Loewen), Eivind Tangen (HC Midtjylland), Kent Robin Tonnesen (Veszprem), Magnus Abelvik Roed (Flensburg)

Obrotowi: Magnus Gullerud (GWD Minden), Henrik Jakobsen (GOG Svendborg), Joakim Hykkerud (Drammen HK), Bjarte Myrhol (Skjern)

Terminarz grupy B:  

12 stycznia, godz. 18:15,  Białoruś – Austria  

12 stycznia, godz. 20:30,  Francja - Norwegia

14 stycznia, godz. 18:15, Austria - Francja

14 stycznia, godz. 20:30, Norwegia - Białoruś

16 stycznia, godz. 18:15, Francja - Białoruś

16 stycznia, godz. 20:30, Norwegia - Austria

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Tagi: Norwegia