2018-01-06 20:05:00

Wyrównany mecz z Białorusią. Druga połowa znacznie lepsza i jest wygrana Polaków!

Cały mecz był zacięty, a Polacy po pierwszej połowie przegrywali 14:15. Po przerwie "biało-czerwoni" znacznie lepiej zagrali w ataku i ostatecznie zwyciężyli 28:27.

W pierwszym dniu turnieju  Polska uległa Argentynie, a Białoruś po dobrej grze musiała uznać wyższość Hiszpanii.

Od pierwszych minut spotkania Polacy mieli ogromne problemy z przeprowadzeniem skutecznego ataku. Wynik meczu otworzył Uladzislau Kulesh. Pierwszą bramkę dla "biało-czerwonych" dopiero w 5. minucie zdobył Tomasz Gębala doprowadzając do remisu 1:1.

Polacy oddawali niecelne strzały, a rywale błyskawicznie wznawiali swoją grę. Efekt? Wyjście Białorusi na dwie bramki 6:4 w 11. minucie . W kolejnych minutach Piotr Wyszomirski zanotował kilka dobrych obron i Przemysław Krajewski wyrównał wynik. Ostatecznie do przerwy podopieczni Piotra Przybeckiego schodzili do szatni ze stratą jednego oczka.

Po zmianie stron w 32. minucie Kamil Krieger zdobył pierwszą bramkę w spotkaniu i na tablicy wyników był remis 15:15. Polacy w drugiej połowie agresywniej zagrali w obronie i Białoruś zaczęła popełniać błędy. W 36. minucie po skutecznym rzucie Pawła Paczkowskiego nasza reprezentacja wypracowała jedno oczko przewagi.

Bardzo dobrze w bramce bronił Piotr Wyszomirski, co przyczyniło się do budowania różnicy bramkowej. W 42. minucie na wynik 20:18 dla Polaków o czas poprosił jeszcze Piotr Przybecki.

Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania nasza reprezentacja wygrywała 25:20. Białoruś próbowała odrobić stratę do przeciwnika, ale Polacy nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Najskuteczniejszym naszym zawodnikiem był Tomasz Gębala, który zdobył w sumie osiem bramek. Po sześćdziesięciu minutach jednak to "Biało-czerwoni" byli lepsi o jedno trafienie od Białorusi.

W składzie Polaków na to spotkanie znalazł się Sławomir Szmal, jednak "Kasa" nie pojawił się na parkiecie. Dobrze na boisku spisywał się Piotr Wyszomirski.

Polska - Białoruś  28:27 (14:15)

Polska: Wyszomirski, Morawski, Szmal - Daćko, Makowiejew, Krajewski 3, Walczak 2, Nogowski 2, Genda, Syprzak 1, Moryto 5, Daszek 2, M. Gębala 1,Paczkowski 2, Gierak, Kriegier 2, T. Gębala 8, Chrapkowski