2016-09-24 20:03:00

Pierwsze zwycięstwo Pogoni. Wygrywały też Kwidzyn i Opole

W sobotę rozegrano trzy mecze w polskiej PGNiG Superlidze mężczyzn. Swoje pierwsze zwycięstwo zanotowała Pogoń Szczecin. Wygrały także MMTS Kwidzyn i Gwardia Opole.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Sandra SPA Pogoń Szczecin 25:28 (13:14)

Dla tych obu ekip ten mecz był bardzo ważny. Piotrkowianin był ostatnią drużyną grupy pomarańczowej, a Pogoń granatowej. Zarówno w Piotrkowie, jak i Szczecin nie zaznano jeszcze radości ze zwycięstwa. Po pierwszej połowie bliżej tego celu byli goście, którzy prowadzili 14:13. Dzięki dobrej końcówce Pogoń wygrała 28:25/

MMTS Kwidzyn - KPR Legionowo 23:20 (9:9)

To spotkanie zapowiadało się jako jedno z najciekawszych w tej kolejce. W pierwszej połowie zawodnicy obu drużyn nie rozpieszczali kibiców oglądających to spotkanie, gdyż nie padało dużo bramek. Po przerwie był remis 9:9. Goście słabo weszli w tą część meczu, bo mieli ogromne problemy z pokonaniem Pawła Kiepulskiego. MMTS zaczął drugą połowę od serii bramek. Dzięki temu gospodarze wygrali 23:20.

Gwardia Opole - Meble Wójcik Elbląg 24:21 (12:11)

Wszystkie trzy spotkania tego dnia w PGNiG Superlidze były wyrównane. Podobnie było w Opolu, gdzie Gwardia schodziła na przerwę prowadząc 12:11. Po przerwie przewaga Opolan jeszcze się powiększa i wygrali oni .