2017-12-09 20:05:00

Pierwsza połowa zdecydowała! Energa MKS Kalisz ograła KPR

To spotkanie miało dwie zupełnie inne połowy. Pierwsza przebiegła pod dyktando gospodarzy i jak się później okazało była kluczowa. MKS Kalisz pokonał przed własną publicznością KPR Legionowo 27:25.

Gospodarze udanie rozpoczęli ten mecz. Spotkanie otworzyli trzema bramkami z rzędu, ale nie przestali na tym. Ogólnie zawodnicy z Legionowa słabo weszli w to spotkanie. Nie radzili sobie z dobrze grającymi gospodarzami, słabo wygląda szczególnie ich gra w ataku. W ciągu pierwszych czternastu minut zaledwie dwa razy trafili oni do bramki kaliszan (a stracili ich siedem). Na taki obrót spraw zareagował szkoleniowiec KPR-u Marcin Smolarczyk i poprosił o czas.

To jednak wiele nie pomogło, bo już w 23. minucie MKS odskoczył na dziesięć bramek (14:4). Ostatecznie KPR nieznacznie przed przerwą odrobił straty i po pierwszej połowie przegrywał 7:16.

Po wznowieniu gry pojedynek był bardziej wyrównany, a MKS po prostu kontrolował boiskowe wydarzenia. KPR jednak w tym sezonie już wiele razy pokazywał, że jest drużyną nieobliczalną i tak też było teraz. Zawodnicy z Legionowa rzucili się do odrabiania strat i w 48. minucie miał o pięć bramek mniej od gospodarzy.

KPR nie było jednak w stanie odrobić strat i punkty zostały w Kaliszu.

Energa MKS Kalisz - KPR Legionowo 27:25 (16:7)