2017-12-08 19:35:00

Porażka Piotrkowianina! Cenne zwycięstwo Chrobrego

W 14. kolejce rozgrywek Chrobry zmierzył się z Piotrkowianinem. Po zaciętym pojedynku z wygranej mogą cieszyć się gospodarze. Zespół z Piotrkowa Trybunalskiego próbował odrobić stratę, ale ostatecznie przegrał 28:30.

Obie drużyny rozpoczęły mecz nerwowo, bo z jednej jak i z drugiej strony pojawiło się od początku wiele prostych błędów. Autorem pierwszej bramki był rozgrywający Piotrkowianina Szymon Woynowski. Gra w kolejnych minutach była wyrównana. Po trafieniu Marcela Zdobylaka Chrobry wyszedł na prowadzenie 6:4.

Goście musieli gonić wynik. Po kwadransie pojedynku głogowianie utrzymywali wypracowaną przewagę. Ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego nadal myliła się w ataku, co przyczyniło się do podwyższenia różnicy bramkowej. Przyjezdni przegrywali 10:7 i o czas szybko poprosił trener Dmytro Zinchuk. Wskazówki szkoleniowca pomogły, bo w 22. minucie Piotrkowianin zbliżył się do rywala na jedno oczko 9:10. Po chwili goście mieli szansę na wyrównanie wyniku, ale ponownie stracili piłkę, a w kolnej akcji oddali niecelny rzut.

Chrobry zanotował przestój w ataku i o chwilę przerwy zażądał Jarosław Cieślikowski. Dobre interwencje zaliczyli bramkarze po obu stronach parkietu. W 27. minucie Roman Pożarek rzucił bramkę i Piotrkowianin doprowadził do remisu 12:12. Ten wynik nie utrzymał się długo, bo od kolejnych błędów nie wystrzegli się goście, a Chrobry zdobył dwa oczka. W rezultacie po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 14:12.

Po zmianie stron głogowianie szli za ciosem i mocno pracowali nad budowaniem swojej przewagi. Podopieczni Dmytro Zinchuka po czterdziestu minutach musieli odrobić trzybramkową stratę do rywala.

Piotrkowianin w drugiej połowie nadal popełniał wiele błędów, które wykorzystywał Chrobry. Goście jednak nie odpuszczali i próbowali zniwelować różnicę. Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania przyjezdni złapali bramkę kontaktową. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, bo w 53. minucie tablica wyniku pokazywała remis 25:25. Ekipa z Głogowa nie dała sobie jednak wyrwać zwycięstwa z rąk. Gospodarze opanowali nerwy w ostatnich minutach i zgarnęli komplet punktów.

Chrobry Głogów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:28 (14:12)