2017-12-06 19:32:00

Chrobry bez szans! Pewne zwycięstwo Stali Mielec

Ekipa Stali Mielec zmierzyła się z Chrobrym Głogów w środowym spotkaniu 13. kolejki PGNiG Superligi. Faworytami tego meczu byli głogowianie, jednak pewne zwycięstwo odnieśli mielczanie, którzy pokonali rywali aż 29:17.

Rywalizację otworzył bardzo skuteczny w tym sezonie Wiktor Kawka, a zaraz potem bramkę z rzutu karnego zdobył jego kolega - Łukasz Janyst. Gra była wyrównana, jednak zdecydowanie częściej w posiadaniu piłki byli głogowianie. Niesamowite parady w bramce prezentował Krzysztof Lipka, który bronił niemalże stuprocentowe sytuacje przeciwników. Zawodnicy Chrobrego byli bezradni, a bramkarz Stali skutecznie zniechęcał ich do oddawania rzutów. Ci jednak nie poddawali się, a mielczanie nie potrafili odskoczyć rywalom. W pierwszej połowie aż roiło się od rzutów karnych, które pewnie wykorzystywał między innymi Łukasz Janyst. Drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 12:11 na korzyść Stali Mielec.

Na początku drugiej odsłony dwuminutowe kary otrzymali Tylutki i Krępa. Niemożliwą obronę zanotował Rafał Stachera, który w ostatniej chwili wrócił na pozycję i obronił rzut przeciwnika na pustą bramkę. Świetnie spisywał się Rudolf Cuzić, który raz po raz pokonywał przeciwników i powiększał przewagę mielczan. W 40. minucie prowadzili oni już pięcioma trafieniami. Głogowianie nie radzili sobie ze świetną grą rywali, którzy całkowicie dominowali na parkiecie. Ich przewaga konsekwentnie wzrastała, ogromny wpływ mieli na to Wiktor Kawka oraz bohater środowego spotkania - Krzysztof Lipka. Ostatecznie triumfowali właśnie mielczanie, którzy pokonali Chrobry Głogów 29:17.

Stal Mielec - Chrobry Głogów 29:17 (12:11)