2017-12-06 19:40:00

Ogromne emocje i zwycięstwo Zagłębia po serii rzutów karnych!

Środowy wieczór mógł podobać się kibicom Zagłębia Lubin i Sandry SPA Pogoni Szczecin, bowiem ich ulubieńcy stworzyli świetne widowisko na wysokim poziomie. Po meczu pełnym walki i zwrotów akcji zwycięzcami zostali zawodnicy z Lubina, którzy pokonali Pogoń po serii rzutów karnych 35:34.

Spotkanie rozpoczęło się od pewnych interwencji bramkarzy obu ekip - Jakuba Skrzyniarza i Sebastiana Zapory. Ten drugi obronił próbę z siedmiu metrów głównego egzekutora rzutów karnych Zagłębia Lubin - Arkadiusza Moryty. Szczecinianie zdołali wyjść na trzybramkowe prowadzenie, jednak ich błędy i kontrataki gości doprowadziły do wyrównania 6:6. Remisowy rezultat utrzymywał się praktycznie przez trzydzieści minut, żadna z drużyn nie pozwoliła drugiej na większą dominację. Fenomenalną formę prezentował Mateusz Zaremba, który pewnie pokonywał bramkarza rywali, zdobywając dla Pogoni cenne bramki. Po przeciwnej stronie dobrze spisywał się Anderson Mollino. Bardzo aktywna była końcówka pierwszej połowy, drużyna z Lubina często biegała do kontrataków i ostatecznie Zagłębie prowadziło po pierwszej odsłonie 18:16.

Po przerwie przewagę swojej drużyny powiększyli zawodnicy z Lubina - Jan Czuwara i Dawid Przysiek. Coraz bardziej rozkręcał się szczecinianin Paweł Krupa, który zaskakiwał rzutami z drugiej linii. "Miedziowi" nadal biegali do kontrataków, które przynosiły im wiele korzyści. Szczypiorniści ze Szczecina walczyli do końca, jednak nie potrafiła wykorzystywać nadarzających się okazji, a także popełniła kilka błędów. Nie mylili się natomiast niesamowici skrzydłowi Zagłębia - Moryto i Czuwara. Na trzy minuty przed końcem spotkania czerwoną kartkę otrzymał Przemysław Mrozowicz. Emocje narastały, a Arkadiusz Bosy z zimną krwią zdobył trzy bramki z rzędu i doprowadził do prowadzenia Pogoni. W ostatniej minucie sędziowie podyktowali lubinianom rzut karny, który został wykorzystany przez Dawida Przysieka. O zwycięstwie zadecydowała seria rzutów z siedmiu metrów. Lepsi okazali się zawodnicy Zagłębia Lubin, którzy pokonali szczecinian i zdobyli cenne punkty.

Zagłębie Lubin - Sandra SPA Pogoń Szczecin 31:31 (18:16), po karnych 4:3