REKLAMA

Euro 2018: Wielu zawodników z PGNiG w szerokich kadrach na turniej

Autor: Roksana Góra, 05-12-2017, 08:15

Aż piętnastu zawodników grających na co dzień w PGNiG Superlidze zostało powołanych do swoich reprezentacji przed styczniowymi mistrzostwami Europy. Wśród kadrowiczów znaleźli się szczypiorniści z Kielc, Płocka, Zabrza oraz Kalisza. Polskich akcentów może być jednak więcej, ponieważ istnieje szansa, że w chorwackich halach będziemy mogli podziwiać także wielu byłych lub przyszłych zawodników polskiej ligi. 

Do kadry gospodarzy styczniowego turnieju - Chorwacji - powołano bramkarza Filipa Ivicia oraz jego klubowych kolegów Manuela Strleka i Marko Mamicia. Kieleccy szczypiorniści spotkają się na zgrupowaniu z płocczanami - Sime Iviciem i Lovro Mihiciem. W składzie nie zabrakło także byłych graczy PGE VIVE Kielce - Ivana Cupicia, Denisa Bunticia i Zelijko Musy. 

REKLAMA

Na hiszpańskiej liście znaleźli się obecni oraz przyszli zawodnicy PGE VIVE. Obrotowy Julen Aginagalde i rozgrywający Alex Dujszebajew będą mogli podzielić się swoim polskim doświadczeniem z Angelem Fernandezem Perezem i Danielem Dujszebajewem, którzy niedawno podpisali kontrakty z kieleckim zespołem. 

Serbski trener zaprosił na zgrupowanie Nemanję Obradovicia i Darko Djukicia, którzy bronią odpowiednio: płockich i kieleckich barw. Polski epizod mają za sobą byli zawodnicy Wisły - Nemanja Zelenović i Petar Nenadić. W składzie znalazł się także przyszły bramkarz PGE VIVE Kielce - Vladimir Cupara. 

Możliwe, że podczas chorwackich mistrzostw na parkietach ujrzymy trzech "polskich" Słoweńców. Do kadry powołani zostali Blaz Janc, Dean Bombac oraz Igor Żabić. Pod znakiem zapytania stoi jednak występ Bombaca. Selekcjoner postawił także na Zigę Mlakara, który od 2018 roku będzie występował w Orlenie Wiśle Płock. 

Czeska reprezentacja nie mogłaby obyć się bez świetnie spisującego się w Górniku Zabrze Martina Galii. Bramkarz niedawno przedłużył swój kontrakt ze śląskim klubem. Nowa umowa obowiązywać będzie do 2020 roku.

Polskim akcentem w ekipie Węgrów jest bramkarz Orlenu Wisły Płock - Adam Borbely. Dwudziestodwulatek dołączył do płockiej drużyny na początku obecnego sezonu. 

Swój kraj reprezentował będzie też rozgrywający MKS-u Kalisz - Kirył Kniazeu.

Kibice z naszego kraju powinni przyglądać się także reprezentacji Niemiec. Na pozycji bramkarza wystąpi fenomenalny Andreas Wolff, który w 2019 roku trafi do Kielc. Z zespołem z województwa świętokrzyskiego związany był także skrzydłowy Tobias Reichmann, który opuścił PGE VIVE Kielce i przeniósł się do MT Melsungen.  

W swoich kadrach znaleźli się też nowi gracze mistrzów Polski - Francuz Nicolas Tournat oraz Białorusin Artsem Karalek. 

Lista zawodników z PGNiG Superligi z szansami na Euro:

Chorwacja:

Filip Ivić ( PGE VIVE Kielce)

Manuel Strlek (PGE VIVE Kielce)

Marko Mamić (PGE VIVE Kielce)

Sime Ivić (Orlen Wisła Płock)

Lovro Mihić (SPR Orlen Wisła Płock)

Hiszpania:

Julen Aginagalde (PGE VIVE Kielce)

Alex Dujszebajew (PGE VIVE Kielce)

Serbia: 

Nemanja Obradović (Orlen Wisła Płock)

Darko Djukić (PGE VIVE Kielce)

Słowenia:

Blaz Janc (PGE VIVE Kielce)

Dean Bombać (PGE VIVE Kielce)

Igor Żabić (Orlen Wisła Płock)

Czechy:

Martin Galia (NMC Górnik Zabrze)

Węgry:

Adam Borbely (Orlen Wisła Płock)

Białoruś:

Kirył Kniazeu (MKS Kalisz)

REKLAMA

Dodaj komentarz