2017-11-25 19:00:00

Wciąż bez zwycięstwa. Orlen Wisła przegrała kolejny mecz w Lidze Mistrzów

Ten scenariusz w tym sezonie ciągle się powtarza. Fatalna pierwsza połowa i druga dobra, a co za tym idzie nieudany pościg Orlen Wisły - tak też było w sobotę w Nantes. "Nafciarze" przegrali z wicemistrzem Francji 30:32.

Sporym problemem "Nafciarzy" w poprzednich spotkaniach Ligi Mistrzów były słabe początki. Później płocczanie często grali bardzo dobrze, ale kiepskie wejścia w mecze były bolączką wicemistrzów Polski. Niestety, ten zły sen powrócił także w Nantes. Gospodarze potrzebowali niespełna 90 sekund, aby wyjść na prowadzenie 3:0.

W 7. minucie trener Piotr Przybecki musiał poprosić o przerwę, gdyż jego drużyna przegrywała wtedy 1:5. Sporym problemem płockich zawodników była skuteczność, gdyż marnowali oni sytuacje sam na sam. Spotkanie jednak dalej układało się nie pomyśli Orlen Wisły. Cały czas rosła przewaga wicemistrzów Francji, którzy w 21. minucie prowadzili już ośmioma bramkami. Wcześniej w płockiej bramce w miejsce Adama Borbelyego wszedł Marcin Wichary.

Cztery szybko zdobyte bramki po przerwie wlały w nadzieję w serca kibiców "Nafciarzy". Kapitalnie w bramce spisywał się Wichary, a gospodarze pierwszy raz po przerwie pokonali go dopiero w 39. minucie. Jednak później znów gospodarze odskoczyli na 4-5 bramek przewagi.

Orlen Wisła już nie raz w tym sezonie pokazywała, że gra falami. Nie inaczej było teraz, płocczanie w 52. minucie znów zniwelowali straty do trzech trafień, a o czas musiał poprosić szkoleniowiec Nantes.

Gilberto Duarte w 54. minucie rzucił bramkę i "Nafciarze" przegrywali już tylko dwoma bramkami (25:27). HBC Nantes wytrzymało jednak ciśnienie i nie pozwoliło Orlen Wiśle odrobić strat i doprowadzić choćby do remisu. Dwa punkty zostały we Francji...

HBC Nantes - Orlen Wisła Płock 32:30 (18:12)

HBC: Dumoulin, Siffert - Lagarde, Saurina 2, Faluvegi 3, Claire 1, Burić 6, Klein, Pechmalbec, Tournat 5, Feliho, Emonet, Matulić 1, Siffert, Lazarov 3, Gurbindo 4, Balaguer 4.

Orlen Wisła: Wichary, Borbely, Morawski - Daszek 4, Duarte 5, Krajewski 4, Racotea 1, Obradović 3, Ghionea 1, T. Gębala, Ivić 2, Tarabochia 1, M. Gębala, Żabić 2, Mihić 3, de Toledo 2.