2017-11-25 08:40:00

Pierwsza wygrana Orlen Wisły w Lidze Mistrzów? Czas na rewanż z HBC Nantes!

W 9. serii Ligi Mistrzów "Nafciarze" zmierzą się na wyjeździe z HBC. To będzie kolejne bardzo ważne spotkanie dla Orlen Wisły. Jeśli płocczanie chcą nadal walczyć o TOP16 to muszą zdobyć punkty w tym pojedynku?

Ostatnie spotkanie między tymi drużynami było bardzo emocjonujące. Orlen Wisła do przerwy przegrywała różnicą trzech trafień, a o zwycięstwie zadecydowały końcowe minuty. Nerwy jednak opanowali Francuzi, którzy ostatecznie wygrali w Płocku 32:30.

W poprzedniej kolejce w rewanżowym spotkaniu z IFK Kristianstad podopieczni Piotra Przybeckiego po zaciętej walce zremisowali z rywalem 25:25. "Nafciarze" mogli wygrać ten mecz, ale tak się nie stało. HBC Nantes w 8. kolejce Ligi Mistrzów odniosło zwycięstwo nad drużyną z Zagrzebia. Zawodników z Francji ten mecz kosztował wiele zdrowia, bo dopiero w ostatnich sekundach rozstrzygnęły się losy meczu. Płocczanie nadal czekają na pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Do tej pory "Nafciarze" mają na sowim koncie tylko dwa punkty w grupie A i zajmują siódme miejsce. Taką samą ilość oczek ma na swoim koncie chorwacki klub, który jest na ostatnim miejscu w tabeli ze względu na gorszy bilans bramek od Orlen Wisły. Zaś ekipa z Francji ma jedenaście punktów, co daje HBC czwartą lokatę. Rywale płocczan zgromadzili tyle samo oczek co Rhein-Neckar Löwen, a do FC Barcelony która jest na drugim miejscu tracą tylko jedno oczko. Czeka nas zacięta walka o punkty.

Orlen Wisła w środę pokonała Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 31:22. Mecz we Francji będzie bardzo trudny. W Płocku skutecznością zachwycał David Balaguer Romeu, który zdobył dziewięć oczek. Bramkarze "Nafciarzy" muszą znaleźć sposób na zatrzymanie tego zawodnika. Płocczanie ostatnio zbyt łatwo dali przeciwnikom wychodzić z kontrą, co przełożyło się na niekorzystny wynik. Wicemistrzowie Polski powinni zwrócić także uwagę na szybką grę HBC i agresywnie zagrać w obronie.

Starcie HBC Nantes - Orlen Wisła Płock rozpocznie się w sobotę, 25 listopada o godz. 17:30.