2017-11-25 08:30:00

Puchar EHF: Czy puławianie postawią kropkę nad "i" w meczu rewanżowym w Danii?

Podopieczni Daniela Waszkiewicza walczą o awans do III rundy rozgrywek. Po pierwszym spotkaniu Azoty mają trzy bramki przewagi. W Danii na pewno czeka nas wiele emocji!

Brązowi medaliści w sobotę  (18 listopada) rozpoczęli zmagania w Pucharze EHF grając z Team Tvis Holstebro. W pierwszym meczu między tymi drużynami nie brakowało nerwów. Puławianie od pierwszej połowy musieli gonić wynik i ostatecznie przegrywali jedną bramkę, ale po przerwie Azoty szybko doprowadziły do remisu i budowały swoją przewagę. Spotkanie to zakończyło się 30:27 dla gospodarzy.

W środę ekipa Daniela Waszkiewicza zdecydowanie pokonała MMTS 27:18. Azoty od samego początku dominowali na parkiecie. Natomiast Duńczycy przed rewanżem z puławianami ponieśli porażkę z Bjerringbro-Silkeborg 25:27.

Ostatnio najskuteczniejszym zawodnikiem w Team Tvis Holstebro był Peter Balling, który zdobył sześć oczek.  W pierwszym meczu między tymi zespołami bardzo dobry występ zaliczył Valentyn Koshovy. W drugiej połowie w spotkaniu z ekipą z Kwidzyna w bramce pojawił się wracający po kontuzji Vadim Bogdanov, który od razu notował świetne interwencje. Rywale puławian grają szybką piłę i na pewno będą się śpieszyć, aby odrobić stratę trzech trafień z pierwszego meczu. Czy bramkarze Azotów zdołają zatrzymać zawodników z Danii?

Przed Azotami bardzo trudne zadanie, aby awansować do III rundy rozgrywek. Brązowi medaliści mistrzostw Polski muszą wyjść na parkiet w pełni skoncentrowani od pierwszych sekund spotkania i wystrzegać się prostych błędów. Puławianie po raz trzeci walczą o fazę grupową Pucharu EHF, czy w końcu Azotom uda się dostać do następnej rundy?

Rewanżowy pojedynek Azoty Puławy - Team Tvis Holstebro w rozpocznie się w sobotę, 25 listopada o godzinie 15:30.