2016-09-18 19:30:00

Wybrzeże pokonało Pogoń. Trzech szczecinian doznało kontuzji

Jeszcze do 45. minuty wydawało się, że Pogoń Szczecin może wywieść z Gdańska punkty. Jednak Wybrzeże miało świetną końcówkę i wygrało to spotkanie 30:25.

To był ostatni mecz trzeciej kolejki PGNiG Superligi. Duet trenerski na ławce Pogoni Michal Bruna - Wojciech Zydroń w dalszym ciągu nie mógł skorzystać z Bartosza Konitza. Co gorsza dla Portowców w tym meczu kontuzji doznali Mateusz Zaremba, Arkadiusz Bosy oraz Adam Wąsowski.

Jednak pierwsza połowa mogła napawać Portowców optymizmem, na gdyż po trzydziestu minutach wygrywali oni 16:15. Spotkanie to było wyrównane, ale kwadrans przed końcem Wybrzeże wrzuciło szósty bieg. Zespół trenera Damiana Wleklaka zaczął grać o wiele lepiej i odjeżdżać rywalowi.

Ostatecznie gdańszczanie wygrali 30:25.

Wybrzeże Gdańsk - Pogoń Szczecin 30:25 (15:16)