REKLAMA

Liga Mistrzów: Awans PGE VIVE. Ciężka sytuacja Orlen Wisły

Autor: Wojciech Staniec, 13-11-2017, 09:28

W zupełnie odmiennych humorach siódmą kolejkę będą wspominać polskie kluby. Orlen Wisła przegrała z IFK Kristianstad. Również PGE VIVE grało z rywalem ze skandynawskiego kraju, ale kielczanie wygrali z Aalborgiem.

Orlen Wisła może mówić o sporym pechu. "Nafciarze" prowadzili w drugiej połowie starcia z IFK Kristianstad i wydawało się, że w końcu wywalczą dwa punkty. Tak się jednak nie stało i z wygranej cieszyli się Szwedzi. Płocczanie spadli na ostatnie miejsce w tabeli i są w bardzo ciężkiej sytuacji. To jednak nie oznacza, że nie mają już szans na awans do TOP16. Przed zespołem Piotra Przybeckiego za tydzień rewanż z IFK Kristianstad. Orlen Wisła musi to spotkanie wygrać, a 10 lutego 2018 roku podejmą u siebie Ppd Zagrzeb. To będą dwa kluczowe mecze.

W lepszej sytuacji jest PGE VIVE. Kielczanie przełamali złą passę wyjazdową i wygrali na wyjeździe pierwszy raz poza Halą Legionów w 2017 roku. Te dwa punkty dały im awans na czwarte miejsce. Mistrzom Polski pomogła porażka THW Kiel. Zespół Tałanta Dujszebajewa za tydzień podejmie Aalborg u siebie i jeżeli znów zainkasuje dwa punkty, to w znacznym stopniu poprawi swoją sytuację w grupie.

REKLAMA

Dodaj komentarz