2017-11-12 20:00:00
Hubert Gliński

I liga gr A: Przełamanie Pomezanii, cenne zwycięstwo AZS-u. Warmia nie dała szans SPR-owi Żukowo

W niedzielę została dokończona 8. kolejka pierwszej ligi piłkarzy ręcznych w grupie "A". AZS UW Warszawa na własnym zagrał z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork, a MKS Grudziądz rywalizował z AZS UZ Zielona Góra.

Na zakończenie zmagań Warmia Olsztyn o kolejne punkty walczyła w starciu z SPR GKS Żukowo.

W dwóch pierwszych konfrontacjach rozgrywanych od godziny 15:00 zwycięstwo odnotowali goście. Na uwagę zasługuje zwycięstwo Pomezanii Malbork, która podniosła się po wysokiej porażce z Nielbą Wągrowiec. O wygranej ekipie z Malborka ostatnie dziesięć minut rywalizacji, w której po raz pierwszy Pomezania wyszła na prowadzenie 30:29. Tej przewagi już nie wypuściła z rąk i wygrała całe starcie 35:34.

Na brak emocji nie mogli narzekać w Grudziądzu, gdzie doszło do pojedynku beniaminków. Przez większą część pojedynku lepsi byli gospodarze, którzy jednak nie wytrzymali i w drugiej połowie oddali pola drużynie AZS, która na przestrzeni ostatnich pięciu minut rzucili cztery bramki z rzędu, nie tracąc ani jednej. Mecz zakończył się wynikiem 34:29 dla AZS-u UZ Zielona Góra.

Z kolei Warmia ograła przed własną publicznością GKS Żukowo.