2017-11-11 21:05:00
Redakcja

Liga Mistrzów: Remis drużyny Patryka Rombla. Zwycięstwa Sportignu i Ademar Leon

Trzy mecze w grupach C i D Ligi Mistrzów zaplanowano na sobotę. Polskich kibiców interesowało najbardziej rozgrywane pod Moskwą spotkanie Czechowskich Niedźwiedzi z Motorem Zaporoże.

Trenerem mistrza Ukrainy jest Polak - Patryk Rombel, a gra tam Paweł Paczkowski. Spotkanie to zakończyło się remisem i miało dwie zupełnie inne odsłony. W pierwszej połowie na prowadzeniu był Motor, który w pewnym momencie miał już cztery oczka przewagi. Po przerwie wszystko się zmieniło i to Rosjanie nadawali ton rywalizacji, jednak nie mogli oni odskoczyć na więcej niż na dwie bramki. Pod koniec Niedźwiedzie prowadziły 30:28, ale Motor odrobił straty i zremisował 30:30.

Paweł Paczkowski zdobył jedną bramkę na trzy próby.

Swoje mecze wygrały też Abanca Ademar Leon. Hiszpanie okazali się lepsi przed własną publicznością od Gorenje Velenje. Daleką drogę do pokonania mieli zawodnicy Besiktasu, którzy musieli z Turcji polecieć do Lizbony. Ostatecznie o siedem bramek lepsi okazali się gospodarze.