2017-11-11 18:28:00

Kolejne zwycięstwo kwidzynian! Punkty nie dla Pogoni

Sobotni mecz MMTS-u Kwidzyn i Sandry SPA Pogoni Szczecin szczęśliwie zakończył się dla kwidzynian, którzy pokonali podopiecznych Piotra Frelka 32:29.

Obie drużyny mają za sobą ciężkie i wymagające rywalizacje - w poprzedniej kolejce kwidzynianie pokonali ekipę z Piotrkowa Trybunalskiego 31:30, natomiast "Portowcy" zapisali na swoim koncie pierwszą wygraną, triumfując nad Gwardią Opole.

Spotkanie w Kwidzynie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszych minutach prowadzili aż 3:0. Niemoc gości przełamał Dawid Krysiak, który zdobył pierwszą bramkę dla Pogoni. Wyśmienitą formę prezentował Bartosz Dudek, który raz po raz bronił rzuty przeciwników. Wynik pierwszej połowy był kontrolowany przez podopiecznych Macieja Mroczkowskiego, chociaż szczecinianie starali się zniwelować rosnące straty. Po trzydziestu minutach na tablicy widniał wynik 16:13 dla gospodarzy.

Początek drugiej odsłony potoczył się po myśli Pogoni Szczecin - udało im się zdobyć dwie bramki i zbliżyć się do rywali różnicą jednego trafienia. Podopieczni Piotra Frelka nie potrafili jednak doprowadzić do wyrównania, co szybko zostało wykorzystane przez zespół MMTS-u. Na kwadrans przed końcem meczu gospodarze prowadzili już pięcioma golami. W bramkach z dobrej strony pokazywali się bramkarze obu ekip - Sebastian Zapora i Krzysztof Szczecina. Szczególnie dobrze interweniował ten drugi. Szczecinianie nie zdołali powstrzymać fenomenalnego Pawła Gendy, a jego drużyna nadal utrzymywała bezpieczne prowadzenie nad rywalami. Ostatecznie zwyciężyli kwidzynianie, pokonując Pogoń Szczecin 32:29.

MMTS Kwidzyn Sandra SPA Pogoń Szczecin 32:29 (16:13)