2017-10-29 21:47:00

Bygma Golden League: Zwycięstwo gospodarzy na zakończenie! Francja uległa Duńczykom

Silnie obsadzony turniej Bygma Golden League zakończył się spotkaniem dwóch czołowych ekip  Europy - Francji i Danii. Zwyciężyli gospodarze, którzy pokonali Francuzów 27:23.

Początkowo kibice nie mogli cieszyć się z rywalizacji na najwyższym poziomie: oba zespoły notowały niecelne trafienia, popełniały faule w ataku, a ich zawodnicy niedokładnie podawali piłkę. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Mikael Hansen. W kolejnych minutach na tablicy utrzymywał się remisowy wynik. Świetnymi wyjściami z bramki popisywał się Vincent Gerard, który uniemożliwił Duńczykom zakończenie kilku kontrataków.

Pomimo dobrej postawy Francuza, to właśnie ich rywale zaczęli budować przewagę i w 25. minucie prowadzili już 12:7. "Trójkolorowych" raz po raz zatrzymywał Niklas Landin, a swoimi umiejętnościami popisywał się Hansen. Żadna z drużyn nie tworzyła długich akcji ofensywnych - gra toczyła się bardzo szybko. Pierwsza połowa zakończyła się wyraźnym prowadzeniem Danii 15:10.

Niewiele zmieniało się w dalszych fragmentach gry. Francuzi zachowywali się na parkiecie poniżej oczekiwań, a przeciwnicy konsekwentnie wykorzystywali ich błędy. Świetnie spisywali się duńscy skrzydłowi, którzy bardzo często zdobywali dla swojej ekipy trafienia z kontrataków. I chociaż to gracze Danii byli w komfortowej sytuacji, nadal starali się być bardzo aktywni zarówno w obronie, jak i w ataku. Zdecydowanie gorzej w defensywie zachowywali się "Trójkolorowi", którzy nie potrafili zatrzymać rozpędzonych przeciwników. Udało im się jednak nieco zniwelować straty. Duńczycy wygrali z nimi 27:23, zwyciężając cały turniej.

Dania - Francja 27:23 (15:10)