2017-10-28 09:00:00

Wymagający rywal na drodze Polaków. "Biało-czerwoni" zagrają z Danią

Kolejnym rywalem Polaków w Bygma Golden League będą mistrzowie olimpijscy. Zapowiada się ciekawe spotkanie, więc czeka nas wiele emocji.

W drugim dniu turnieju w Danii podopieczni Piotra Przybeckiego zmierzą się z Duńczykami. Nasza reprezentacja w czwartek uległa wysoko mistrzom świata. Polacy mocno postawili się "Trójkolorowym" tylko na początku starcia, w kolejnych minutach musieli jednak uznać wyższość rywala.

Reprezentacja Polski popełniała wiele błędów w ataku. "Biało-czerwoni" często gubili i prosto tracili piłkę, co wykorzystywali Francuzi. Z dobrej strony pokazał się Piotr Wyszomirski, który powrócił do narodowej kadry. Dania w pierwszym dniu turnieju zagrała bardzo dobry mecz z Norwegią. Gospodarze odnieśli zwycięstwo różnicą pięciu bramek.

Przed Polakami bardzo trudne zadanie, bo muszą zmierzyć się z mistrzami olimpijskimi. W ekipie reprezentacji Danii ze znakomitej strony pokazał się Niklas Landin Jacobsen. Bramkarz gospodarzy popisywał się fenomenalnymi obronami w spotkaniu z Norwegią i został bohaterem całego spotkania. Polacy muszą znaleźć sposób na przedarcie się przez twardą defensywę przeciwnika i pokonaniem Landina.

Ostatni raz "biało-czerwoni" spotkali się z Danią podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016. To był bardzo emocjonujący mecz bo w ostatniej sekundzie Michał Daszek zdobył wyrównującą bramkę i po 60. minutach Polacy remisowali 25:25. Po dogrywce jednak lepsi o jedno oczko okazali się Duńczycy, którzy zagrali o złoty medal. Wtedy nasza reprezentacja grała całkiem innym składem i pod wodzą Tałanta Dujszebajewa.

Pojedynek Dania - Polska rozpocznie się w sobotę, 28 października o godz. 16.

Następny artykuł: Polska B lepsza od Rosji