2017-10-27 08:24:00
Karolina Zielonka

Słowenia i Chorwacja na remis. Mecz obejrzało blisko 9 tysięcy kibiców

W ramach przygotowań do Euro 2018 reprezentacja Słowenii i Chorwacji rozegrają pomiędzy sobą dwa sparingi. Podczas czwartkowego pojedynku w słoweńskiej w Lubljanie padł remis 26:26. Rewanż w sobotę w Zagrzebiu.

Mecz lepiej rozpoczęli Słoweńcy - w obronie dobrze spisywał się kapitan Marko Bezjak i młody Nik Henigman.

Chorwaci dość długo szukali na nich sposobu. W pierwszej połowie na pozycję lidera z dorobkiem 5 trafień wysunął się Ivan Čupić. Kroku próbował mu dotrzymać Mirko Alilović, który obronił pięć piłek w tym jedną z rzutu karnego.

Po 30. minutach wynikiem 13:14 prowadziła Hrvatska. Przebieg meczu wcale nie przypominał sparingu. Oba zespoły walczyły twardo i chciały za wszelką cenę udowodnić swoją dominację.

Druga połowa upłynęła pod znakiem wielu rotacji zarówno w jednym jak i drugim składzie. Po dobrej grze w obronie i w bramce reprezentacja Chorwacji wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Umiejętnościami popisywali się Cindrić i Karačić, a po drugiej stronie dobrze w defensywie współpracowali Jakov Gojun i Kresimir Kozina. Jednak Słoweńcy nie dawali za wygraną i w 59 minucie doprowadzili do remisu. Szybki i skuteczny kontratak w ostatnich sekundach meczu przeprowadził Igor Karačić, ale sędziowie nie uznali bramki.

W tym spotkaniu zagrało trzech zawodników PGE Vive - Blaž Janc (1 bramka), Manuel Štrlek (2 bramki), Marko Mamić i dwóch Orlenu Wisły - Lovro Mihić i Igor Żabić.

Tą jakże ciekawą i pełną emocji rywalizację oglądało prawie 9 000 kibiców! Jest to jedna z najwyższych frekwencji na meczu reprezentacji Słowenii. Pierwsze miejsce w tym rankingu zajmuje mecz kwalifikacji do Euro 2018 pomiędzy Słowenią a Niemcami. Mecz ten obejrzało ponad 10 000 fanów!

W sobotę 28 października o godzinie 20:15 w Arenie Zagreb odbędzie się druga odsłona ,,bałkańskiej bitwy".

Słowenia - Chorwacja 26:26 (13:14)

Słowenia: Ferlin, Lesjak - Blagotinšek 1, Henigman 2, Marguč 5, Janc 1, Potočnik, Cingesar 1, Kodrin 1,Medved 3, Gaber 3, Bezjak, Barišić-Jaman 1, Vlah, Zarabec 1, Žabič, Zugan, Mlakar 7.

Chorwacja: Pešić, Alilović - Mihić, Marić, Stepančić 3, Vori, Gojun, Horvat 1, Karačić 1, Mandalinić 4, Štrlek 2, Čupić 8, Musa, Mamić, Cindrić 5, Kozina 1, Jaganjac, Vranković 1.