2017-10-26 22:35:00

Bygma Golden League: Pojedynek bramkarzy. Norwegia uległa gospodarzom

Starcia między tymi reprezentacjami są zawsze emocjonujące także podczas Golden League mecz był widowiskowy. Po zaciętej walce znacznie lepsza w drugiej połowie była reprezentacja Danii, która wygrała mecz 24:19.

Od początku spotkanie było wyrównane. Co chwila na tablicy wyników był remis i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować bezpiecznej przewagi. Gospodarze mieli problemy z przebiciem się przez dobrze funkcjonującą defensywę Norwegów. Po kwadransie gry nadal był remis 5:5.

Świetne interwencje po obu stronach parkietu notowali bramkarze reprezentacji- w drużynie Danii Niklas Landin Jacobsen, a ekipie goście Torbjoern Sittrup Bergerud. W kolejnych minutach gospodarze szybciej wracali do obrony i w rezultacie Norwegowie nie dochodzili juz tak łatwo do pozycji rzutowych. w 23. minucie na dwie bramki przewagi wyszli mistrzowie olimpijscy, ale rywale nie odpuszczali i niwelowali stratę bramkową. Norwegowie popełniali coraz częściej błędy, które wykorzystywała reprezentacji Danii. Po skutecznym rzucie karnym Mikkel Hansen zdobył kolejne oczko i gospodarze wygrywali już 11:8. Ostatecznie do przerwy wicemistrzowie świata przegrywali przegrywali 9:12.

Po zmianie stron grę mocno rozpoczęli Duńczycy. Gospodarze budowali swoją przewagę i w 34. minucie prowadzili 15:11. Oba zespoły bardzo szybko wznawiały swoje ataki. Przy wyniku 17:13, o czas w 40. minucie poprosił szkoleniowiec Norwegii. Różnica bramkowa jednak stawała się coraz wyższa.

Dziesięć minut przed końcem mistrz olimpijski wygrywał już 22:17. Norwegowie próbowali odrobić stratę, ale inicjatywę na parkiecie przejęli Duńczycy. Bohaterem spotkania został Landin, który rewelacyjnie bronił rzuty rywali.  Gospodarze byli lepsi od wicemistrzów świata o pięć trafień.

Dania - Norwegia 24:19 (12:9)