Polacy zmierzą się z mistrzami świata! Czas na turniej Golden League

Autor: Ewa Basak, 26-10-2017, 09:30

Kibice doczekali się powrotu gry naszej reprezentacji. "Biało-czerwoni" wezmą udział w turnieju zorganizowanym w Danii. Polaków czeka bardzo trudny mecz z Francuzami. Przed nami ogromne emocje!

Podopieczni Piotra Przybeckiego w pierwszym dniu turnieju w Danii zmierzą się z Francją czyli mistrzami świata. Faworytami tego spotkania są "Trójkolorowi", ale Polacy na pewno powalczą o wygraną. Nasza młoda kadra jest odmieniona. Turniej pokaże obraz naszej reprezentacji, która w styczniu zagra w eliminacjach do mistrzostw świata 2019.

REKLAMA

"Biało-czerwoni" swój ostatni mecz rozegrali 18 czerwca z Rumunią podczas eliminacji na Euro 2018. Wtedy nasza odmłodzona kadra pokonała przeciwnika jedną bramką 32:31 pod okiem nowego szkoleniowca. Była to pierwsza wygrana Piotra Przybeckiego w reprezentacji. Po zmianie trenera Polacy nie mieli dużo okazji do wspólnego grania, więc udział w Bygma Golden League jest bardzo ważny. Zespół Piotra Przybeckiego potrzebuje zgrania się i zdobywania boiskowego doświadczenia.

Nasza reprezentacja trenowała do turnieju w Gdańsku. Do kadry wrócili Michał Szyba, Piotr Wyszomirski. W składzie narodowej drużyny znalazł się także Paweł Paczkowski, który w wyniku kontuzji nie miał jeszcze okazji wystąpić pod okiem Piotra Przybeckiego. Zgrupowanie musiał opuścić jeden zawodnik  - Marek Szpera. Doznany uraz wyklucza rozgrywającego z udziału w turnieju.

Ostatni raz Polacy z Francuzami zagrali w styczniu podczas mistrzostw świata. Wtedy jeszcze pod wodzą Tałanta Dujszebajewa po bardzo dobrym meczu nasza reprezentacja musiała jednak uznać wyższość rywala, który był lepszy o jedno trafienie. 

Początek spotkania FrancjaPolska w czwartek, 26 października o godz. 18:15.

REKLAMA

Dodaj komentarz