2017-10-16 18:42:00

St. Petersburg HC złożył skargę! Sędziowie nie znali regulaminu!?

W ramach meczu II rundy rozgrywek klub z Rosji złożył skargę do Sądu Piłki Ręcznej. St. Petersburg przegrał starcie po dogrywce, ale sprawa awansu do kolejnej rundy Pucharu EHF jest jeszcze otwarta.

St. Petersburg HC w niedzielę zagrał rewanżowe spotkanie z FH Hafnarfjardar. Ekipa z Rosji w drugiej rundzie Pucharu EHF zagrali bardzo wyrównane spotkanie. W pierwszym meczu tych drużyn Hafnarfjardar wygrał  32:27. W rewanżu po pierwszej połowie Petersburg był lepszy o cztery trafienia, ale po 60 minutach gry mecz zakończył się takim samym wynikiem jak w pierwszym starciu tylko, że tym razem na korzyść rosyjskiego zespołu.

W opinii rosyjskiego klubu rzuty karne powinny być rozegrane od razu po regulaminowym czasie gry, a nie tak jak miało to miejsce w meczu sędziowie zadecydowali o dogrywce. Ostatecznie St. Petersburg uległ rywalowi w gorszym bilansie bramkowym i nie awansował do trzeciej rundy rozgrywek. W związku z zaistniałą sytuacją klub z Rosji zdecydował o proteście do Sąd Piłki Ręcznej.

Oba kluby i federacje krajowe zostały już poinformowana przez Sąd Piłki Ręcznej o wszczętym postępowaniu w tej sprawie. Awans Hafnarfjardar do III rundy rozgrywek nie jest, więc pewny. Decyzja ma zostać podjęta we właściwym czasie.

źródło: europeancup.eurohandball.com

Następny artykuł: Puchar EHF: Znamy pary III rundy