2017-10-15 20:50:00

Liga Mistrzów: Minimalne zwycięstwo Elverum! Abanca i Montpellier z wygranymi

W 5. kolejce Ligi Mistrzów Dinamo i Sporting musieli uznać wyższość gości. Po wyrównanym spotkaniu Elverum mógł cieszyć się ze zwycięstwa nad Gorenje Valenjed.

Od pierwszych minut spotkania na prowadzeniu byli goście. Dinamo próbował odrobić straty, ale rywale odpowiadali kolejnymi trafieniami. W 17. minucie meczu Abanca wygrywała 10:6. Gospodarze musieli gonić wynik, ale różnica bramkowa cały czas rosła. Do przerwy przyjezdni prowadzili 17:13.

W drugiej połowie Dinamo konsekwentnie niwelował startę do rywala i  w 45. minucie zbliżył się na dwie bramki do przeciwnika. Przyjezdni nie dali sobie wyrwać sobie zwycięstwa i wygrali 26:24.

Dinamo Bukareszt - Abanca Ademar Leon 24:26 (13:17)

Początek meczu był wyrównany i co chwila na tablicy wyników był remis. Dopiero w 12. minucie Elverum wypracował dwie bramki przewagi. Przyjezdni odrabiali różnicę bramkową i zbliżyli się do rywala na jedno trafienie, ale gospodarze nie zwalniali tempa. Po pierwszej połowie goście mieli o trzy bramki mniej od przeciwnika.

Po zmianie stron pojedynek stała się bardziej zacięty. Końcówka spotkania była nerwowa. W 45. minucie Elverum wygrywał tylko jedną bramką. Ostatecznie gospodarze utrzymali tą przewagę i mogli cieszyć się z wygranej.

Elverum Handball Herrer - Rk Gorenje Velenjed 29:28 (17:14)

Goście bardzo mocno rozpoczęli, bo prowadzili 5:0. Dopiero w 6. minucie meczu gospodarze zdobyli pierwsze oczko. Grę dyktowali zawodnicy Montpellier, którzy przejęli całkowitą inicjatywę na parkiecie. Po pierwszej połowie Sporting przegrywał 11:19.

W drugiej części meczu gospodarze zmniejszyli stratę do rywala, ale to przyjezdni kontrolowali przebieg spotkania do samego końca. Montpellier nie wypuścił już zwycięstwa z rąk i wygrał różnicą czterech oczek.

Sporting CP - Montpellier HB 29:33 (11:19)