2017-10-14 19:30:00

Wysoka wygrana Azotów! Puławianie pokonali Pogoń Szczecin

Sobotni wieczór z pewnością był udany dla ekipy z Puław, która pewnie pokonała Pogoń Szczecin 33:22.  Gospodarze po trzydziestu minutach gry prowadzili aż 18:9. Puławianie zanotowali na swoim koncie cztery punkty.

Chociaż początek meczu zwiastował zaciętą i wyrównaną rywalizację, już kilka minut później puławianie zaczęli dominować nad Pogonią Szczecin. Gospodarze grali bardzo agresywnie i skutecznie w obronie, dzięki czemu już po kwadransie gry prowadzili 10:5. Zawodnicy ze Szczecina nie potrafili oddawać skutecznych rzutów, które były albo bronione, albo blokowane przez drużynę przeciwną. W ich grze można było jednak dostrzec ambicję. Zarówno oni, jak i ekipa z Puław, otrzymali od sędziów po trzy dwuminutowe kary. Po pierwszej odsłonie na tablicy widniał wynik 18:9 na korzyść podopiecznych Daniela Waszkiewicza.

W drugiej połowie szczecinianom nie udało się ani przez chwilę zagrozić rywalom, jednak gra obu drużyn była nieco bardziej wyrównana. Azoty grały spokojnie i skutecznie, utrzymując wypracowaną wcześniej przewagę. Oba zespoły nadal nie odpuszczały, w całym meczu sędziowie posłali zawodników na dwuminutową karę aż 9 razy. Nadal świetnie spisywał się Marko Panić, a w szczecińskiej ekipie skuteczny był Patryk Biernacki. W końcówce spotkania coraz więcej błędów zaczęli popełniać przyjezdni. Nie było już cienia wątpliwości, że wysokie zwycięstwo odniosą puławianie, którzy wygrali z Pogonią 33:22.

Azoty Puławy - Sandra SPA Pogoń Szczecin 33:22 (18:9)