2017-10-14 19:10:00

Liga Mistrzów: Vardar pokonał FC Barcelonę! Zdecydowana wygrana HBC Nantes

W 5. kolejce Ligi Mistrzów grupy A gospodarze nie byli gościnni. FC Barcelona dobrze rozpoczęła spotkanie, ale w kolejnych minutach inicjatywę na parkiecie przejął Vardar. HBC Nantes zwyciężył różnicą dziewięciu trafień.

Od dwubramkowego prowadzenia rozpoczęła Barcelona. Vardar musiał gonić wynik i w 7. minucie doprowadził do remisu 4:4. Gra stała się bardziej wyrównana. W kolejnych minutach jednak zwycięzca Ligi Mistrzów systematycznie powiększał swoją przewagę nad rywalem. "Duma Katalonii" mocno pracowała nad odrobieniem starty, ale po pierwszej połowie przyjezdni przegrywali różnicą czterech trafień.

Po zmianie stron Barcelona mocno pracowała nad zniwelowaniem starty do rywala, ale gospodarze zdobywali kolejne oczka. Dziesięć minut przed końcem Vardar wygrywał 23:18. Nasz reprezentant Kamil Syprzak zakończył pojedynek z jednym trafieniem na koncie. Ekipa z Hiszpanii ostatecznie musiała uznać wyższość rywala i przegrała 24:27.

Vardar Skopje - FC Barcelona 27:24 (16:12)

Tylko w pierwszych minutach spotkanie we Francjii było zacięte. Na prowadzeniu wyszli przyjezdni, ale korzystny wynik dla IFK nie utrzymał się długo. HBC odrobił stratę do rywala i całkowicie zdominował ekipę z Szwecji. IFK popełniało błędy, które w kolejne trafienia zamienili zawodnicy z Francji. Po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 19:11.

W drugiej części spotkania gra nie uległa zmianie. Gospodarze kontrolowali przebieg meczu do samego końca. IFK próbował odrobić stratę do rywala, ale różnica bramkowa była już bardzo wysoka. HBC pewnie zwyciężył we własnej hali 34:25.

HBC Nantes - IFK Kristianstad 34:25 (19:11)