2017-10-14 16:50:00

Liga Mistrzów: Dobry mecz Paczkowskiego, remis Motoru. Metalurg lepszy od Niedźwiedzi

Za nami dwa sobotnie mecze w grupie D Ligi Mistrzów. Metalurg Skopje wygrał na wyjeździe z Czechowskimi Niedźwiedziami, a Motor Zaporoże zremisował z Besiktasem Stambuł.

Zespół prowadzony przed Patryka Rombla bardzo udanie zaczął sezon, bo od dwóch wygranych. Później przyszła porażka, a teraz Motor zanotował drugi z rzędu remis. Mistrzowie Ukrainy mogą mówić o pechu, bo w pierwszej połowie prowadzili już nawet sześcioma bramkami. Po przerwie spotkanie zrobiło się bardziej wyrównane, jednak wciąż gonić musiał Besiktas. Turcy pierwszy raz do remisu doprowadzili przy stanie 26:26. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:28. Dobre spotkanie rozegrał reprezentant Polski - Paweł Paczkowski, który zdobył cztery bramki. Niesamowitego wyczynu dokonał Nemanja Pribak - rzucił on trzynaście goli!

Besiktas Stambuł - Motor Zaporoże 28:28 (14:17)

Pięć meczów i pięć porażek - taki bilans mają w tej chwili mistrzowie Rosji - Czechowskie Niedźwiedzie. Tym razem zespół mający swoją siedzibę pod Moskwą musiał uznać wyższość Metalurga Skopje. Macedończycy długo toczyli wyrównany bój, jednak w drugiej połowie zbudowali sobie bezpieczną przewagę i zgarnęli dwa punkty.

Czechowskie Niedźwiedzie - HC Metalurg Skopje 26:32 (15:15)