2017-10-14 13:47:00

Orlen Wisła rozbiła Zagłębie Lubin

Nie było niespodzianki w pierwszym sobotnim meczu siódmej kolejki PGNiG Superligi. Orlen Wisła wygrała w Lubinie z Zagłębiem 36:21. Po pierwszej połowie "Nafciarze" prowadzili 17:10.

To był wyjątkowy mecz dla trzech zawodników, którzy są bracia. Maciej i Tomasz Gębalowie grają w Orlen Wiśle, a ich brat - Stanisław - jest szczypiornistą Zagłębia Lubin.

"Nafciarze" byli mocno podrażnieni ostatnimi wynikami w Lidze Mistrzów i już na początku meczu dali jasny sygnał, że interesuje ich tylko pewny triumf. Najlepiej świadczy o tym fakt, że prowadzili 9:2. Jednak z czasem Zagłębie zaczęło spisywać się lepiej i przewaga zawodników z Płocka już tak szybko nie rosła i po pierwszej części spotkania wynosiła siedem goli.

Po przerwie spotkanie przez chwilę zrobiło się bardziej wyrównane. Z czasem jednak Zagłębie zaczęło popełniać sporo błędów, co zaczęli wykorzystywać płocczanie, którzy zdobywali proste bramki wykorzystując szybkie kontry. W 49. minucie Orlen Wisła odskoczyła już na dziesięć bramek (28:18) i o czas musiał poprosić trener "Miedziowych" Bartłomiej Jaszka.

Jednak gospodarze nie tylko nie zmniejszali strat, ale jeszcze rosła przewaga podopiecznych trenera Piotr Przybeckiego. Orlen Wisła zanotowała bardzo dobrą końcówkę i zasłużenie wygrała różnicą piętnastu bramek.

Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock 21:36 (10:17)