2017-10-12 21:29:00
Jakub Wesołowski

Liga Mistrzów: Mistrzowie Niemiec nie dali szans PPD Zagrzeb

W drugim meczu grupy A 5. kolejki Ligi Mistrzów doszło do starcia Rhein-Neckar Loewen z RK PPD Zagreb. Niemcy zwyciężyli z ekipą ze stolicy Chorwacji 31:24 i wciąż pozostają niepokonani w tegorocznej edycji rozgrywek.

Po dwóch wyjazdowych meczach Rhein-Neckar Loewen powróciło do swojej hali, aby podjąć drużynę z Zagrzebia. Po 13 bramkowym pogromie w Kristianstad można było być pewnym, że goście nie będą mieć łatwego zadania. Ku zdziwieniu kibiców, mecz rozpoczął się od błędów Niemców i dwóch szybkich bramek Bozica. Do gry włączył się jednak Mads Mensah Larsen doprowadzając do stanu 3:3. Wyróżnić warto również Zarko Markovica, który konsekwentnie bombardował bramkę rywali. Po mocnym rzucie z biodra Katarczyka było po 7, ale błędy Chorwatów w obronie pozwoliły wyjść gospodarzom w 18.minucie na 3-bramkowe prowadzenie. W ostatnich minutach goście próbowali jeszcze nawiązać kontakt z rywalem, ale wykluczenie dla Kontreca pozwoliło zdobyć gospodarzom bramkę na 15:11.

Druga część pojedynku to popis duetu Schmid-Pekeler. Szwajcar koncertowo prowadził grę zespołu wiążąc obrońców i kierując kolejne piłki do swojego obrotowego. Twarda gra w defensywie Niemców pozwalała również zdobywać łatwe bramki z kontrataku. W 43. minucie po rzucie Mandalinica było 22:19, a od tego momentu gra toczyła się już pod dyktando Lwów. Bramkę zamurował Palicka, świetnie rozgrywał wspomniany Schmid, a końcowy wynik ustalił Mensah. Rhein-Neckar Loewen po bardzo szybkim spotkaniu pokonało gości 31:24.

Rhein-Neckar Löwen - PPD Zagrzeb 31:24 (15:11)

Rhein Neckar: Palicka, Appelgren - Sigurdsson 3, Petersson 2, Tollbring 2, Baena, Schmid 4, Mensah 6, Groetzki 1, Taleski 1, Reinkind 2, Guardiola 2, Pekeler 8

Zagrzeb: Skok, Kastelic - J.Valcic 2, D.Markovic 1, Susnja 1, Z.Markovic 7, T.Valcic, Mandalinic 3, Vori, Hrstic, Vuglac 3, Bicanic 3, Bozic 2, Kontrec 1, Mrakovcic 1