REKLAMA

Bomba transferowa! Aron Palmarsson przechodzi do Barcelony!

Autor: Eryk Dembkowski, 12-10-2017, 18:52

Zakończyła się saga dotyczącą islandzkiego rozgrywającego. Barcelona i Veszprem doszły do porozumienia w sprawie transferu Arona Palmarssona. Według portalu handball-planet.com klub z Katalonii zapłaci za Islandczyka milion euro, a ten od poniedziałku będzie trenował w Palau Blaugrana.

Aron Palmarsson miał przejść do Barcelony po zakończeniu obecnego sezonu, na zasadzie wolnego transferu, po wygaśnięciu jego kontraktu w klubie mistrza Węgier. Jednak Duma Katalonii snuła plany jak sprowadzić go szybciej.

REKLAMA

Reprezentant Islandii próbował wymusić transfer na władzach węgierskiego klubu. Na 15 minut przed pierwszym treningiem napisał SMS-a do trenera Ljubomira Vranjesa z informacją, że przebywa na Islandii i nie zamierza wracać na Węgry. W efekcie klub zawiesił zawodnika.

Ostatecznie Barcelona zdecydowała się zapłacić sumę odstępnego za Palmarssona w wysokości miliona euro. Od przyszłego tygodnia więc środkoworozgrywający dołączy do zespołu mistrza Hiszpanii.

Aron Palmarsson od lat uważany jest za jednego z najlepszych na swojej pozycji na świecie. W dorosłej reprezentacji Islandii zadebiutował w wieku zaledwie 18 lat. Przed wyjazdem na Węgry przez lata święcił triumfy w niemieckiej ekipie THW Kiel.

źródło: handball-planet.com

 

REKLAMA

handballnews.pl

Dodaj komentarz